ارزش کل بازار: 242 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 76 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,269تومان

سهم بیتکوین: %65.75

سهم اتریوم: %7.67

آیا عرضه بیتکوین به بیش از ۲۱ میلیون واحد خواهد رسید؟

0 113

اریک و‌ال (Eric Wall)، کارشناس حوزه‌ی ارزهای دیجیتال هشدار داد که مانعی برای توقف افزایش میزان عرضه‌ی بیتکوین به بیش از ۲۱ میلیون واحد وجود ندارد

همانند بانک‌ها که دارای سبد دارایی هستند، اما می‌توانند بدون از دست دادن کنترلشان بر روی این دارایی‌ها، آن‌ها را به‌صورت وام عرضه کنند، صرافی‌ها نیز می‌توانند بیتکوین را در سطح بالاتری عرضه کنند.

عرضه‌ی بیش از ۲۱ میلیون با استفاده از روش‌های ذخیره‌ی کسری

انتشار بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین تا چه مقداری پیش خواهد رفت؟

من می‌دانم که این نمونه از مبادلات امروزه به‌طور کامل پشتیبانی نمی‌شود(صرافی‌ها تمایز‌هایی را برای مشتریان بزرگ در نظر می‌گیرند)، اما قصد دارم بدانم که چه زمانی مردم سیستم‌های پرداخت IOUs(یک سند غیر رسمی که میزان بدهی یا طلب را نشان می‌دهد) را به عنوان پرداخت معتبر پذیرش خواهند کرد.

آقای و‌ال معتقد است که به‌کارگیری بیت کوین به فرمی مشابه فعالیت ترکیبی از بانک‌های مرکزی و تجاری در زمان ارائه‌ی وام، ممکن است موجب تورم در عرضه‌ی این دارایی شود.

هم‌اکنون، اغلب اعضای جامعه‌ی بیت کوین علاقه این دارند،رمزارزها را در کیف پول خود نگهداری کنند. اما خدمات نگهداری دارایی‌های رمزارزی در حال گسترش است.

کوین بیس کیف پول‌های نگهداری از دارایی‌های رمزارزی را ارائه می‌کند. پیشنهاد قراردادهای اتی Bakkt بر اساس مبادله‌ی دارایی بیت کوین در نزد مشتریان ارائه می‌شود. و‌ال هشدار می‌دهد که این نخستین مرحله در استفاده از IOUها به‌جای استفاده‌ی مستقیم از بیت ‌کوین است.

این روش استفاده از بیت کوین را می‌توان با سند‌های بانکی که در مقابل طلای ذخیره شده در بانک‌ها ارائه می‌شود، مقایسه کرد.

با این وجود، طرفداران استفاده از بیت کوین به عنوان دارایی امن معتقدند که هر شکلی از روش ذخیره‌ی کسری بانکی در مقابل هدف اصلی بیت کوین(امکان کنترل کامل دارایی‌ها توسط کاربران) قرار می‌گیرد.

صرافی‌ها نامزد اصلی افزایش انتشار واقعی بیتکوین هستند و نظرات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی این استدلال را بازتاب می‌کنند. صرافی‌ها ضمن ارائه‌ی بانک اطلاعاتی ورود و خروج دارایی‌ها برای معامله‌گران ادعا می‌کنند بیتکوین را در کیف پول خود به‌طور سرد نگه‌داری می‌کنند.

صرافی‌ها با افزودن معاملات مارجین و وام دادن دارایی‌های رمزارزی می‌توانند بر بیت کوین و دیگر دارایی‌های ذخیره شده تاثیر بگذارند.

مقدار بیت کوین‌های در دسترس در حقیقت بسیار اندک است

روزانه به‌طور تقریبی ۱٫۵ میلیون بیت کوین در صرافی‌ها معامله می‌شود که بخش کوچکی از کل مقدار منتشر شده(بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین) را شامل می‌شود. تخمین معاملات بیت کوین خارج از صرافی‌ها دشوار‌تر است.

ارزش بیت کوین‌های منتقل شده در شبکه‌ی بیت کوین در محدوده ۴ میلیارد دلار – ۳۰۰ میلیون دلار قرار دارد. با در نظر گرفتن ارزش بازار بیتکوین که در زمان نگارش مقاله ۱۴۴ میلیارد دلار است، تراکنش‌های روزانه‌ی بیتکوین بخش کوچکی از ارزش بازار این دارایی را شامل می‌شود.

در همین زمان، رمزارزهای قابل دسترس و واقعی بیت کوین تا حدودی کاهش یافته است. بخش از رمزارزها که تصور می‌شود توسط ساتوشی ناکاموتو و در نخستین بلاک ‌ها استخراج شده‌اند، هرگز جابجا نشده‌اند. بخشی از رمزارزها به دلیل گم شدن کلید‌های خصوصی از دسترس خارج شده‌اند.

بخش دیگری از رمزارزها توسط دولت‌ها و سازمان‌های مجری قانون توقیف شده‌اند. بیت ‌کوین‌هایی که به تازگی استخراج شده‌اند نیز ممکن است با هدف فروش در دیگر بازار‌ها در مقابل رمزارزهای جدید، توسط ماینر‌ها نگه‌داری شوند.

برخی برآورد‌ها نشان می‌دهد که ۳۰-۵۰ درصد از بیت کوین‌های استخراج شده به دلایل مختلف از گردش خارج شده است. تاکنون هیچ کسی برای استفاده از رمزارزهای قفل شده تلاش نکرده است و یا هیچ کسی با ادعای مالکیت آن‌ها، سندی را ارائه نکرده است. به استثنای کریگ رایت؛

که بدون ارائه‌ی کلید‌های خصوصی و یا توانایی در دسترسی به رمزارزها، ادعای مالکیت نخستین بیت کوین‌های استخراج شده را مطرح کرده است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.