ارزش کل بازار: 242 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 76 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,269تومان

سهم بیتکوین: %65.75

سهم اتریوم: %7.67

ابطال ابلاغیه بانک مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال

0 145

با توجه به ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد ارزهای دیجیتال ، قرار است سند توسعه‌ای برای نشر کریپتوها تدوین و ابلاغ شود و در این شرایط به نظر می‌رسد استفاده از بیتکوین هم در مسیر تازه‌ای قرار بگیرد.

پس از آنکه روز گذشته اخباری درباره ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درباره رمزارزها و تکذیب آن منتشر شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز رسماً اعلام کرد ابلاغیه بانک مرکزی درمورد رمزارزها که روز ۱۹ تیر ۹۸ منتشر شده بود، ابطال شده است. بدین ترتیب مقرر شده است با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار سند توسعه‌ای برای نشر کریپتوکارنسی ها تدوین و ابلاغ شود.

پیش از این بانک مرکزی اعلام کرده بود:

انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است و تشکیل و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک، از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می‌شود.

بانک مرکزی حق پیگرد قانونی اشخاصی که با نادیده گرفتن مقررات، به ایجاد و اداره شبکه اقدام یا نسبت به آن تبلیغ می‌کنند را برای خود محفوظ می‌داند.

کشمکش‌های فراوان درباره‌ی تلاش برای قانونی شدن فعالیت استخراج رمزارزها از یک سو و تصمیم برای چگونگی برخورد با استخراج ‌کنندگان و تعرفه‌ای که باید برای برق استخراج در نظر گرفته شود از سوی دیگر، مسوولان را واداشته که به صورت جدی به قانون‌گذاری برای این موضوع بپردازند.

لازم به ذکر است، هیات دولت روز یکشنبه سیزدهم مردادماه در تصویب نامه‌ای ایین نامه فرایند ماینینگ رمزارزها را تصویب و معاون اول رییس جمهور آن را ابلاغ کرد؛

بر اساس این تصویب نامه، استخراج ارزهای رمزنگاری شده با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است و مراکز استخراج رمزارزها، به‎عنوان واحد تولید صنعتی شناخته‌شده و مشمول مقررات مالیاتی خواهند بود اما درصورتیکه فعالین این صنعت ارز حاصل از استخراج رمزارزها را بر اساس ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.