ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.65

سهم اتریوم: %7.6

احتمال انتشار یورو کوین توسط اتحادیه ی اروپا افزایش یافت

0 79

خبرگزاری رویترز در روز پنجم نوامبر ۲۰۱۹ گزارش کرد که در پیش‌نویس سند اتحادیه‌ی اروپا، کشور‌های عضو به اتخاذ رویکرد مشترک در مقابل به رمزارزها و امکان ممنوعیت پروژه‌های رمزارزی دارای ریسک بالا تاکید شده است. این پیش‌نویس توسط ریاست جمهوری فنلاند تدوین شده است.

در صورتی که پیش‌نویس به همین صورت تصویب شود، می‌تواند عواقب گسترده‌ای برای حوزه‌ی رمزارزها به همراه داشته باشد. باید در نظر داشت که امکان تصویب این سند در ماه آینده وجود دارد. رویترز به طور دقیق‌تر اعلام می‌کند که این قانون می‌تواند سریعا به یک برنامه‌ی قانون‌گذاری بر علیه رمزارزها در اتحادیه‌ی اروپا تبدیل شود.

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا انتشار یوروکوین را بررسی می‌کند

در این پیش‌نویس تاکید شده است که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا باید طرح انتشار ارز دیجیتالی خود را بررسی کند:

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا باید فرصت‌ها و همچنین چالش‌های انتشار ارز دیجیتالی بررسی کند و همچنین برنامه‌ی مشخصی برای دست‌یابی به این هدف در نظر بگیرد.

این پیش‌نویس در روز جمعه مورد بحث قرار خواهد گرفت و چشم‌انداز پذیرش آن در ۵ دسامبر ارائه خواهد شد.

به نظر می‌رسد خبر توسعه‌ی پروژه‌ی رمزارزی فیسبوک واکنش گسترده‌ای در اتحادیه‌ی اروپا داشته است. بر اساس گزارش کوین تلگراف، بنوئیت کوئور (Benoit Coeure) یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا (ECB) با پذیرش مشکلات موجود در سیستم پرداخت کنونی خواستار واکنش نسبت به رمزارز لیبرا شده است. ایوس مرش (Yves Mersch) عضو هیئت مدیره‌ی بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا نیز نسبت به تاثیر انتشار لیبرا بر یورو هشدار داده است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.