ارزش کل بازار: 356 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 83 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %58.93

سهم اتریوم: %12.01

احتمال ثابت ماندن قیمت لایت کوین

0 46

تنها پنج روز دیگر تا هالوینگ لایتکوین

به گزارش AMB Crypto تنها پنج روز دیگر تا رویداد نصف شدن پاداش ارزدیجیتال لایت‌کوین (LTC) زمان باقی است، و پس از این رویداد پاداش ماینینگ بلاک‌های لایت‌کوین به طور موثر نصف شده و به ۱۲/۵ واحد لایت‌کوین برای هر بلاک کاهش خواهد یافت. در حال حاضر پاداش هر بلاک لایت‌کوین ۲۵ واحد LTC می‌باشد.

گفته می‌شود که آخرین رویداد هالوینگ لایتکوین شبکه‌ی این رمزارز نیز در سال ۲۱۴۰ رخ خواهد داد.

‏Halving همچنان یکی از موضوعات مورد بحث بسیار محبوب در بین علاقه‌مندان به صنعت رمزارز و فرایند استخراج می‌باشد. بر اساس داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Google trends می‌توان گفت که اصطلاح « halving لایت‌کوین » در حال حاضر بیشتر از خالق این رمزارز یعنی آقای چارلی لی(Charlie Lee) توانسته توجه‌ی کاربران به خود جلب کند. این شور و اشتیاق کاربران در اواسط ماه ژوئن و با افزایش ناگهانی قیمت رمزارز لایت‌کوین آغاز شد، زیرا LTC توانست از نقطه‌ی مقاومت ۱۴۰ دلار عبور کند.


عملکرد لایت‌کوین با توجه به هالوینگ

لایت‌کوین توانست قبل از فرارسیدن رویداد Halving خودش از زمستان کریپتو عبور کند، و هرچه به این رویداد نزدیک‌تر می‌شود گمانه‌زنی‌ها در مورد واگرایی و مشکلات احتمالی پیش روی آن نیز افزایش می‌یابد. با وجود این واقعیت که بسیاری از انجمن‌های رمزارزی پس از سقوط اخیر بازار برای این رمزارز یک روند نزولی را پیش‌بینی کرده بودند،

اما لازم به ذکر است که LTC از ابتدای سال جاری تا به امروز توانسته بیش از ۱۹۶/۸ درصد افزایش ارزش پیدا کرده و از قیمت ۳۰/۴۶ دلار به مرز ۹۰/۴۲ دلار در زمان نگارش این مقاله نیز برسد.


عملکرد دور از ذهن لایت کوین

صرف نظر از تمام سروصداهای ایجاد شده پیرامون این موضوع، افزایش قیمت لایت‌کوین به طور تصادفی با افزایش هش‌ریت (Hash Rate) آن مواجه شد.

هش‌ریت شبکه‌ی این رمزارز در روز ۱۴ام جولای ۲۰۱۹ به رقم ۵۲۳/۸۱ تراهش رسید و با پشت سر گذاشتن رکورد‌های قبلی خود، یک رکورد جدید را به ثبت رساند.
افزایش مداول هش‌ریت نشان دهنده‌ی پایه‌های ماینینگ قوی و چشم‌گیر برای شبکه‌ی این رمزارز محسوب می‌شود، زیرا در حال حاضر به رویداد Halving‌ نزدیک می‌شوند و جامعه‌ی رمزارزی نیز پیش‌بینی می‌کند که پس از این رویداد پاداش ماینینگ نیز متعاقبا نصف خواهد شد.

در زمان نگارش این مقاله استخر ماینینگ Poolin حدود ۹۱/۷ تراهش بر ثانیه از شبکه‌ی ماینینگ لایت‌کوین را در اختیار دارد، در حالیکه استخر ماینینگ F2Pool حدود ۸۶/۳ تراهش از مجموع نرخ هش شبکه‌ را به خود اختصاص داده است. در جایگاه‌های بعدی نیز استخر ماینینگ LTC.top با در اختیار داشتن ۵۰/۸ تراهش بر ثانیه و استخر LitecoinPool.org با در اختیار داشتن ۴۵/۴ تراهش بر ثانیه قرار دارند.


این اعداد برجسته نشان دهنده‌ی هستند که در حال نزدیک شدن به رویداد Halving‌ و تاثیرات آن بر روی جامعه‌ی لایت‌کوین هستند. با نگاهی به دو رویداد Halving قبلی برای رمزارز ‌بیت‌کوین(BTC)، افزایش قیمت LTC بسیار بدیهی و قابل پیش‌بینی بود، با این حال، تا به امروز شاهد افزایش ناگهانی و چشم‌گیر قیمت بیت‌کوین پس از رویداد Halving نبوده‌ایم.
همین روند در مورد لایت‌کوین نیز صادق است، رمزارزی که توسط سازنده‌ی آن یعنی آقای چارلی لی، به عنوان نقره‌ی رمزارزی، در کنار بیت‌کوین(طلای رمزارزی) معرفی شده است.

افزایش قیمت بلافاصله پس از هالوینگ دور از ذهن است

بیت‌کوین، لایت‌کوین و بسیاری دیگر از رمزارزهای موجود در بازار دارای ویژگی‌های مهم پول هستند، یعنی کمبود و عرضه‌ی محدود ارزهای فیات را در خود دارند.

ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto سازنده‌ی بیت‌کوین) مطمئن بود که این ویژگی می‌تواند عاملی باشد که در نهایت موجب شکوفایی ایده‌ی ناب بیت‌کوین خواهد شد. با وجود این ویژگی خاص، شاهد آن هستیم که یک سال پس از رویداد halving در بیت‌کوین و لایت‌کوین افزایش قیمت رخ داده است.

از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که گرچه لایت‌کوین بلافاصله پس از نصف شدن پاداش شبکه روند صعودی در پیش نخواهد گرفت، اما با افزایش تقاضا در زمان کاهش ذخیره، قیمت‌ها بالاخره افزایش خواهند یافت.

منبع ambcrypto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.