ارزش کل بازار: 199 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 39 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,078تومان

سهم بیتکوین: %66.54

سهم اتریوم: %8.05

افزایش قیمت بیتکوین با افزایش تعرفه ی کالاهای آمریکایی همراه شد

0 97

دقایقی بعد از انتشار اعلامیه‌ی کشور چین مبنی بر اینکه تصمیم دارد تعرفه‌‌ی واردات از آمریکا را افزایش دهد، رمزارز بیتکوین دچار افزایش قیمت چشم‌گیر شد.

تحلیل‌گران معتقد‌اند که رابطه‌ی مستقیمی بین تنش‌های اقتصادی و قیمت بیت‌کوین وجود دارد، و در آینده شاهد افزایش هرچه بیشتر قیمت این رمزارز خواهیم بود.
پکن با انتشار بیانیه‌ای در اواخر روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد بر ۷۰ میلیارد دلار واردات خود از کشور آمریکا افزایش تعرفه‌ای معادل ۵ تا ۱۰ درصد داشته باشد.

این مسئله باعث بدتر شدن اختلافات تجاری بین واشنگتن و پکن شده است، زیرا هفته‌ی گذشته آمریکا نیز تعرفه‌ی مشابهی بر روی واردات ۳۰۰ میلیارد دلاری خود از چین اعمال کرده بود.

پس از انتشار اعلامیه‌ی چین، شاخص بیت‌کوین/دلار حدود ۳۵۵ دلار یا ۳/۵۲ درصد افزایش یافت تا بتواند یک روند صعودی محلی به سمت نقطه‌ی ۱۰۴۴۹ دلار بر روی نمودار‌های تغییرات قیمت صرافی رمزارز Coinbase به ثبت برساند. این حرکت صعودی قیمت بیت‌کوین اندکی پس از انتشار اعلامیه‌ی کشور چین نمایان شد و باعث تایید اعتبار همبستگی روزافزون قیمت بیت‌کوین با اختلافات تجارت جهانی و مشکلات اقتصادی شد.

بدیهی است که سرمایه‌گذاران و مبادله‌گران صنعت رمزارزی نسبت به تغییرات قیمت کوتاه مدت در بازار خوش‌بین هستند، زیرا از زمان آغاز جنگ تجاری بین آمریکا و چین این جهش‌های مثبت قیمت در بازار رمزارزی به وجود آمده‌اند.

سیستم ارزی چین سقوط می‌کند؟

روز جمعه، تمایل و احساسات پیرامون سیستم ارزی کشور چین که Renminbi نام دارد، به شدت کاهش یافت زیرا تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند که پس از اعلام تعرفه‌های جدید، ارز ملی این کشور دچار سقوط ارزش خواهد شد.

در ساعت ۱۰ صبح روز جمعه به وقت جهانی(UTC) قیمت هر دلار به ۷/۰۷۹ یوان رسید، درحالی که پیش از این، قیمت آن به ۷/۰۹۹ سقوط کرده بود، رقمی که از زمان بحران مالی ۱۱ سال پیش تا به امروز شاهد آن نبوده‌ایم.

بانک مردم چین(PBoC) در اوایل ماه آگوست با کاهش ارزش پول ملی و رساندن آن به زیر ۷ یوان برای هر دلار باعث شد تا اختلافات تجاری بین چین و آمریکا بیشتر شود. این اقدامات باعث شد تا کاخ سفید نیز کشور چین را «دستکاری کننده‌ی ارز ملی» بنامد.

در همین حین، با وجود استراتژی چشم در مقابل چشم این دو کشور در عرصه‌ی تجارت بین‌المللی، بیت‌کوین نیز شاهد بیشترین تغییرات بود.

در روزی که بانک PBoC مجبور به کاهش ۵ درصدی ارزش پول ملی شد، رمزارز BTC دچار ۵ درصد افزایش قیمت شد. حال سرمایه‌گذاران و کاربران صنعت رمزارزی منتظرات تکرار این روند و افزایش هرچه بیشتر قیمت‌ها هستند، زیرا این دارایی از نظر سرمایه‌گذاران یک بهشت امن در مقابل سقوط اقتصادی قریب‌الوقوع محسوب می‌شود.

نقش فدرال رزور در تغییر قیمت‌ها

افزایش قیمت BTC در حالی رقم خود که مبادله‌گران و سرمایه‌گذاران صنعت رمزارزی انتظار داشتند تا جرومی پاول(Jerome Powell) رئیس فعلی بانک فدرال رزرو ایالات متحده در جلسه‌ی سالانه‌ی بانکداری که امروز در جکسون هول(Jackson Hole) ایالت وایومینگ برگزار شده است، صحبت‌هایی در رابطه با رمزارزها و بیت‌کوین داشته باشد.

گرچه دونالد ترامپ با انتشار یک پست انتقادی نسبت به فدرال رزور درخواست‌هایی را مطرح کرده بود، اما آقای پاول هیچ توضیح جدیدی در رابطه با کاهش نرخ بهره ارائه نکرد. وی طی صحبت‌های خود اعلام کرد:

ما به شیوه‌ای مقتضی عمل خواهیم کرد تا توسعه همچنان حفظ شود.

کاهش نرخ بهره در اواخر ماه جولای باعث شد تا به روند رشد بیت‌کوین از لحاظ سرمایه‌ی در حال گردش  کمک شایانی شود. مبادله‌گران معتقد‌اند کاهش هرچه بیشتر نرخ بهره باعث افزایش نقدینگی پول در میان سرمایه‌گذاران خواهد شد، روند که نهایتا منجر به هدایت هرچه بیشتر سرمایه‌ی موجود در بازار به سمت صنعت رمزارزی و به ویژه بیت‌کوین می‌شود.

آقای آنتونی پامپلیانو(Anthony Pompliano) یکی از تحلیل‌گران برجسته‌ی بازار رمزارزی و فعال در شرکت مدیریات دارایی دیجیتال Morgan Creek اخیرا اعلام نموده:
کاهش سرعت رشد اقتصادی تنها یک معنی دارد، کاهش نرخ بهره و چاپ پول بیشتر. آن‌ها هنوز نفهمیده‌اند که در حال سوخت‌رسانی بیشتر به بیت‌کوین هستند. بیت‌کوین بیشتر عمر خواهد کرد، و بانکداران کمتر.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.