ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.65

سهم اتریوم: %7.6

اگر بیتکوین مورد پذیرش عمومی قرار بگیرد قیمت آن چقدر می شود؟

0 182

هل فینی یکی از اولین کاربران شبکه‌ی بیتکوین بود، که در واقع اولین مبادله‌ی رمزارزی خود را با ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت‌کوین) انجام داده است.

تنها چند روز پس از راه‌اندازی شبکه‌ی این رمزارز، وی در فکر این موضوع بود که اگر مجموع سرمایه‌ی درحال گردش بیت‌کوین برابر با ارزش کل ثروت در جهان باشد، قیمت هر واحد از این رمزارز چقدر خواهد بود؟

وی در سخنرانی اخیر خود که پیرامون رمزنگاری انجام داده بود، توضیح داد:

براساس برآورد‌هایی از کل ثروت جهان داشته‌ام، متوجه شدم که این سرمایه چیزی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار است. با در نظر گرفتن ۲۱ میلیون واحد بیت‌کوین(ذخیره‌ی کل)، ارزش هر واحد به ۱۰ میلیون دلار خواهد رسید. بنابراین تولید بیت‌کوین با صرف چند سنت هزینه‌ی برق برای قدرت محاسباتی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار خوب باشد، که بازپرداخت و سودآوری ۱۰۰ میلیون برابری در پی دارد.

در اولین روزهای حضور بیت‌کوین ، امکان استفاده از یک رایانه‌ی شخصی ساده برای ماینینگ و استخراج این رمزارز فراهم بود.

شما می‌توانستید رایانه‌ی شخصی خود را برای چند روز روشن باقی گذاشته تا مقداری ارز دیجیتال بی‌ارزش بدست آورید، کاری که زیاد جذاب نبود. با این حال، آقای فینی استدلال خوبی در رابطه با این موضوع دارد؛ به گفته‌ی وی کسانی که در سال ۲۰۰۹ اقدام به ماین و استخراج رمزارز کرده‌اند، امروز با بازده و سودآوری قابل توجهی روبرو شده‌اند.

کمیابی نقطه‌ی فروش

یکی از جذاب‌ترین خصوصیات بیت‌کوین این است که رمزارز مذکور بسیار کمیاب می‌باشد. برخلاف ارزهای فیات که توسط دولت‌ها چاپ می‌شوند، ذخیره‌ی کلی بیتکوین به ۲۱ میلیون واحد محدود شده و این رقم قابلیت تغییر ندارد. علاوه بر آقای فینی، افراد سرشناس دیگری نیز سعی کرده‌اند که نشان دهند بیتکوین واقعا چه مقدار کمیاب است.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی بایننس نیز در رابطه با این موضوع یک پست توییتری منتشر کرده است و بسیاری از مردم با گذاشتن دیدگاه خود اعلام کرده‌اند که معتقد‌اندرمزارزها می‌توانند تسهیل کننده‌ی بزرگ‌ترین نقل و انتقالات ثروت در جهان باشند.

نگه‌دارندگان رمزارز امروز می‌توانند جزء ۱ درصد افراد ثروتمند فردا باشند

این پیش‌بینی‌ها ممکن است کمی عجیب به نظر برسند، اما کاملا غیرعقلانی یا از روی حدس و گمان نیستند. اگر بیت‌کوین به ارز جهانی تبدیل شود، تمام سیستم‌های مالی کنونی را متزلزل خواهد کرد و به مردم جهان این امکان را خواهد داد که سهم خودشان از آزادی اقتصادی را در زندگی تجربه کنند.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.