ارزش کل بازار: 359 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 82 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %59.12

سهم اتریوم: %11.96

بازار ۱تریلیون دلاری بیتکوین تا سال ۲۰۲۵

0 39

ویلی وو بر سر پیش‌بینی سال ۲۰۱۳ برای بیتکوین پا فشاری میکند

ویلی وو تحلیلگر سرشناس بازار بر موضع قبلی خود پیرامون آینده نزدیک رمزارزها پافشاری کرد. در سال ۲۰۱۳ وو پیش‌بینی کرده بود سرمایه کل بازار بیتکوین تا سال ۲۰۲۵ به ۱ تریلیون دلار میرسد. پس از این پیش‌بینی قیمت بیتکوین تا ۲۰۰ دلاری افت و تا اوج ۲۰ هزار دلاری رشد داشته است.
در حال حاضر بیتکوین با در اختیار داشتن نزدیک به ۶۵% از سرمایه بازار، رقمی معادل ۲۰۰ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.
وو میگوید:

من تصور میکنم که چرخه فعلی به عبور سرمایه کل بیتکوین از ۱ تریلیون دلار می انجامد و در چرخه بعدی روند به نحوی خواهد بود که به شکستن حدنصاب ارزش کل بازار طلا منجر میشود.

ویلی وو می کوید که قیمت بیتکوین قبل از افت اندکش که آنرا به زیر ۱۰۸۰۰ دلار برد در محدوده ۱۱۷۰۰ دلار شناور بود. با توجه به سال موفقی که بیتکوین سپری کرده است اما همچنان شاهد انتقادات بسیار از سوی طرفداران دارایی‌هایی چون طلا است؛ افرادی که معتقدند سود بیتکوین هرگز به پای فلزات گرانبها نمیرسد.
پیتر شف از فعالان برجسته حوزه اقتصاد و منتقد سرسخت بیتکوین حتی پیش‌بینی میکند در نتیجه اعمال قدرت دولت‌ها کار بیتکوین به پایان خواهد رسید. حتی شف به تازگی هدف لابی‌گران حوزه بیتکوین بوده است. آنها با اعطای مقداری بیتکوین به ارزش ۱۵۰۰ دلار سعی در تغییر نگرش او داشتند.

اولین ارز دیجیتال ذاتاً اینترنتی

او معتقد است بیتکوین اولین ارز دیجیتال ماهیتاً اینترنتی است.
او میگوید:

بانکداران عقیده دارند بیتکوین یک حباب است، فعالان حوزه فناوری بیتکوین را یک اختلال میپندارند و دانشجویان تاریخ از آن با عنوان طلوع عصر دیجیتال یاد خواهند کرد.

درخور توجه است که وو تنها کسی نیست که نسبت به آینده بیتکوین خوشبین است، جان مک‌آفی و عده ای دیگر قیمت ۱ میلیون دلاری را برای بیتکوین تنها تا ۴ سال دیگر مطرح کرده‌اند.
در همین حال، پیش‌بینی‌های کوتاه مدت، ماه‌های پیش رو را برای بیتکوین آرام میپندارند. با این حال بسیاری معتقدند که بیتکوین تا پایان سال حدنصاب جدید ۲۱ هزار دلار را ثبت میکند که نمایانگر ارزش واقعی این رمزارز است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.