ارزش کل بازار: 199 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 39 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,078تومان

سهم بیتکوین: %66.54

سهم اتریوم: %8.05

بیتکوین قادر است تا روند صعودی طلا در سال ۲۰۰۸ را تکرار کند

0 131

بیتکوینیست گزارش داد یکی از معروف‌ترین محققان صنعت رمزارز می‌گوید که بیتکوین قبل از این که صعود تاریخی به قله‌های جدید را تجربه کند می‌تواند به طور چشمگیری در کوتاه‌مدت سقوط کند.

دن مک اردل بنیانگذار شرکت تحلیلی Messari با اشاره به قابلیت‎های بیت کوین در برابر طلا، تصریح کرد این ارزدیجیتال میتواند رفتار فلزهای گران‎بها را در سال‌های گذشته در مسیر پیش رو کپی نماید. مک آردل گفت که بیت کوین ممکن است آنچه که طلا پس از پشت سر گذاشتن بحران مالی ۲۰۰۸ انجام داد را بار دیگر تکرار کند.

اگر بیت کوین به مانند طلای حدفاصل سال‎های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ عمل نماید، من تعجب نمی‌کنم.
به عقیده آردل حرکت صعودی بیت کوین با یک رشد اولیه حاصل از ترس از بحران شکل گرفته است. در مرحله دوم سقوط قابل توجه‌ای به جهت بحران نقدینگی را در فضای موجود تجربه خواهیم کرد و متعاقب آن، به‌دلیل ترس از حاکمیت و هراس از افت ارزش واحدهای پولی، رشد و افزایش چشم‌گیری برای بیت کوین حاصل خواهد شد.

وی در رابطه با موضوع صعود فعلی طلا همگام با رشد اخیر بیت کوین تصریح کرد:

طلا به درستی کار خود را انجام می‌دهد، یک مشکل بزرگ را بو می‌کند و برای انفجار آماده میشود

تایید کسب و کارها در خصوص بیت کوین بعنوان پناهگاهی ایمن

همانطورکه پیش از این نیز گزارش شده بود، شکل‎گیری روند صعودی قیمت بیت کوین در سال جاری، مجدداً بحث استفاده بلندمدت از این رمزارز را به عنوان یک دارایی امن همانند طلا بر سر زبان ها انداخته است.
آمار و ارقام بیشتر و بیشتر گواه این نکته است که تغییر رویکرد در سرمایه‎گذاری بر روی بیت کوین برای سرمایه‎گذارانی که به دنبال حفظ ارزش دارایی خود در برابر تورم میباشند، در حال شکل‎گیری است. چنانکه توجه بسیاری از شهروندان و تجار چینی نیز به این موضوع جلب شده است.

اما برخی دیگر همانند پیتر شیف، بر این باورند که طلا در نهایت به مراتب بهتر از یک سرمایه‎گذاری بر روی بیت کوین است. شیف هفته گذشته در جدیدترین سری از سوء‎ظن‎های خود درباره بیت کوین ادعا کرد که چینی‎ها نمی‎خواهند بیت کوین را به‎عنوان یک ذخیره امن خریداری کنند. در واقع این دلالان هستند که درحال خرید بیت کوین میباشند و شرط می‎بندند که چینی‎ها آن را به‎عنوان یک پناهگاه امن در آینده خریداری خواهند کرد

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.