ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.63

سهم اتریوم: %7.61

تا به امروز هیچ مجوزی برای استخراج ارزدیجیتال صادر نشده است

0 122

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره‌ی آخرین وضعیت صدور مجوز قانونی برای استخراج رمزارزها در کشور اظهار داشت

«آمار نشان می‌دهد تا امروز ۱۰ درخواست برای دریافت مجوز از فعالان قدیمی و جدید دریافت شده،

اما  تا این لحظه هیچ مجوزی برای استخراج قانونی رمزارزها صادر نشده است»

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود توضیح داد که «بیشتر درخواست‌های دریافتی برای صدور مجوز مربوط به فعالان قدیم و تعدادی نیز سرمایه‌گذاران جدید هستند».

ناظمی با اشاره به تعیین فرصت شش ماهه برای فعالان قدیمی استخراج کننده رمزارزها جهت دریافت مجوز قانونی،‌ افزود «بر همین اساس تقریبا همگی فعالان قدیمی درخواست خود را برای دریافت مجوز قانونی داده‌اند».

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان زمان تقریبی صدور اولین مجوز قانونی استخراج رمزارزها را اعلام کنید،‌ گفت:

قرار بر این است که در جلسه‌ای با حضور معاونین مربوطه وزارت صمت، وزارت نیرو و ارتباطات، تصمیمات نهایی برای چگونگی صدور مجوز استخراج رمزارزها گرفته شود، ‌پس از این جلسه می‌توان زمان تقریبی صدور اولین مجوز قانونی استخراج را اعلام کرد.

به گفته ناظمی؛‌ برای صدور مجوز به هر یک از وزارتخانه‌های صمت،‌ نیرو و ارتباطات وظیفه‌ای محول شده است که وزارت ارتباطات آنچه بر عهده داشته را انجام داده است.

وی در ادامه اظهار داشت «وظیفه ما پیشنهاد استانداردهای مربوطه به حوزه ارتباطات برای صدور مجوز بود که این استانداردها تدوین و برای وزارت صمت ارسال شده است».

ناظمی ادامه داد: «همچنین لیست دستگاه‌های که از نظر ما در این فعالیت دخیل هستند نیز آماده و اعلام کرده‌ایم. به طور مثال پیشنهادات در زمینه نحوه‌ی صدور اجازه ترخیص ماینرها از گمرک و تعیین تعرفه‌ی مناسب برای آن آماده و ارسال شده است».

وی وظیفه‌ی وزارت نیرو در زمینه صدور مجوز قانونی استخراج رمز ارزها را تعیین استانداردهای مربوط به آن در حوزه نیرو عنوان کرد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت

ناظمی در رابطه با  آنچه بر عهده‌ی وزارت صمت برای صدور این مجوز است، توضیح داد که تعیین محتوای پروانه بر عهده وزارت صمت می‌باشد و این وزارت‌خانه نسخه اولیه را آماده کرده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد «تمامی کارهای که برعهده وزارت ارتباطات در خصوص صدور مجوز است را در کمتر از ۱۰ روز بعد از مصوبه دولت انجام داده‌ایم و اکنون منتظر وزارت نیرو و صمت هستیم تا وظیفه‌های محول شده را انجام دهند».

ناظمی در پایان صحبت‌های خود اعلام کرد: در صورت رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب در جلسه‌ی مذکور و موافقت وزارت صمت و نیرو، نتیجه را برای اطلاع عموم منتشر خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.