ارزش کل بازار: 358 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 84 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %58.88

سهم اتریوم: %12.04

تفاوت بیتکوین با لیبرا برای نمایندگان کنگره روشن شد

0 52

کنگره‌ی آمریکا طی جلسات دو روزه‌ خود پیرامون لیبرا که طی این هفته برگزار شد، رمزارز فیسبوک با انتقادهای شدیدی روبرو شد.

اما وارن دیویدسون از نمایندگان ایالات اوهایو تیر خلاص را با این نظر به لیبرا وارد کرد:

“یک بیتکوین وجود دارد و سپس یک آشغال‌کوین(لیبرا)”

این گفته های او بُعد پنهانی داشت که با کمی دقت میشود به آن پی برد. گویی یک حمایت ضمنی از بیتکوین میان عده‌ای از نمایندگان کنگره وجود دارد.
دیویدسون هم به گروه نمایندگانی پیوست که علناً از بیتکوین تمجید کرده‌اند
وارن دیویدسون تنها نماینده‌ای نبود که طی دو روز اخیر زبان به ستایش از بیتکوین گشوده‌ است، یکی دیگر از اعضای کمیسیون خدمات مالی جمهوری‌خواهان، پاتریک مک‌هنری نیز به ستایش خالق بیتکوین پرداخت:

“دنیایی که ساتوشی ناکاموتو نویسنده‌ی سپیدنامه‌ی بیتکوین ترسیم کرده است، نیرویی غیرقابل توقف دارد. ما نباید درصدد عقیم کردن این نوآوری بربیاییم. کسانی که قبل از ما تلاش کردند آن را متوقف کنند، شکست خوردند”

این اظهارات پس از آن مطرح شد که مک‌هنری در مصاحبه‌اش با CNBC گفته بود که هیچ ظرفیتی برای از بین بردن بیتکوین وجود ندارد. یک روز پیش نیز کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان گفت که “من به بیتکوین علاقه‌مندم.”
این جلسه نمایندگان کنگره را مجاب کرد که حمایت خصوصیشان از بیتکوین را تصدیق کنند تا از این رمزارز در برابر همتایانش دفاع کنند.

بیتکوین برنده جلسه کنگره

همانطور که در گزارشهای قبلی نیز اشاره شد، درواقع یک روشنگری در کنگره صورت گرفت و هرچه اطلاعات نمایندگان در مورد لیبرا بیشتر شد، تفاوتهای آن با بیتکوین بیش از پیش برایشان مشخص شد.
بخشی از این روشنگری توسط شهادت ملتم دمیرورز، کارشناس ارشد استراتژی در CoinShares است، که در جلسه هیئت خدمات مالی با شهامت شرح داد:

“لیبرا یک رمزارز نیست…من میخواهم خطی میان آن و رمزارزها رسم کنم تا بتوان آنها را از هم تمیز داد.”

در چند سطر بعدی شاهد گفتگوی دیویدسون و دمیرورز در راستای تبیین تفاوتهای بیتکوین و لیبرا خواهیم بود:

دیویدسون: افراد زیادی اینجا حضور دارند که از عبارت یک بیتکوین وجود دارد و سپس یک آشغال‌کوین که ممکن است شما نیز با آن موافق باشید، استفاده خواهند کرد. آیا شما با این عبارت موافقید و مردم ممکن است چه برداشتی از آن داشته باشند؟
دمیرورز: بیتکوین برای مدت زمانی طولانی سابقه‌ی ثبت شده‌‌ای دارد. شبکه‌ی آن ۱۰ سال است که فعال میباشد و امتحانش را پس داده است. ماهیت غیرمتمرکز بیتکوین نیز در بوته آزمایش قرار گرفته است. مردم تلاش کرده‎اند تا با کنترل کد منبع بیت کوین همکاری کنند و آن را در جهات خاصی که به مدل های کسب و کارشان سود میرساند، بکار گیرند. این شبکه و این پروتکل و حکمرانی متن‌باز آن، از پس این آزمونها برآمده است و قدرتش را به اثبات رسانده است.
دیویدسون: آیا قدرتی مرکزی که بتواند ارزش بیتکوین را کاهش دهد وجود دارد؟
دمیرورز: خیر.
دیویدسون: آیا قدرتی مرکزی که بتواند تراکنش‌های بیتکوین را فیلتر کند وجود دارد؟
دمیرورز: خیر. این تنها از عهده‌ی محصولات و خدماتی که مردم برای دسترسی به شبکه از آنها استفاده میکنند، بر می‌آید.
دیویدسون: مثلاً coinbase ؟
دمیرورز : دقیقاً.

منبع CNN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.