ارزش کل بازار: 199 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 39 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,078تومان

سهم بیتکوین: %66.54

سهم اتریوم: %8.05

تنش ها و رقابت سیاسی محرک قیمت بیتکوین

0 99

با افزایش تنش و عدم اطمینان سیاسی، رشد تقاضا و خرید بیت کوین با نرخی بالاتر از حد معمول در هنگ کنگ آغاز شده است.
داده‌های اطلاعاتی صرافی لوکال بیتکوینز بیانگر آن است که امروز هر واحد بیتکوین با قیمتی معادل ۳۰۰ دلار بیشتر از نقاط دیگر دنیا، در هنگ کنگ بفروش میرسد که این بدان معنی است که ۲% از قیمت بخاطر پرداخت حق بیمه می‌باشد.

هنگ کنگ جدیدترین منطقه‎ای است که در آن بیت کوین با نرخی بالاتر از نرخ معمول آن به نسبت سایر نقاط دنیا درحال معامله است. البته طی هفته جاری آرژانتین نیز از وضعیت مشابهی برخوردار بود.

بنابر گزارش‎ها کارمزد اخذ شده توسط صرافی لوکال بیتکوینز در نقل و انتقال بیت کوین در یک نوبت به ۱۰۰۰ دلار هم رسید که این مساله با کاهش ناگهانی ارزش پزوی آرژانتین در پی شکست شگفت‎آور رئیس جمهور کشور در انتخابات اولیه به هم گره خورده بود.

هر دو رویداد در هنگ کنگ و آرژانتین و گرایش فزاینده به خرید بیت کوین در مواقع غیر قابل پیش بینی، بیانگر آن است که بیت کوین را میتوان در برابر نامطمئن بودن ارز فیات به‌عنوان پناهگاهی امن تلقی کرد. علیرغم کاهش ۹ درصدی ارزش بیت کوین در برابر دلار طی هفته جاری، باید گفت این کاهش در مقایسه با از دست رفتن ۳۰ درصدی ارزش پزو چندان قابل توجه نیست.

رین استاینبرگ مدیرعامل صندوق سرمایه‎گذاری آرکا در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت:

بیت کوین در حال تبدیل شدن به آخرین سنگر در قبال کاهش شدید ارزهای فیات و شرایط ناپایدار سیاسی است.

دووی وان، هم‎بنیانگذار صندوق سرمایه‎گذاری پریمیتیو،  درخصوص اختلاف نرخ دریافتی توسط تامین کنندگان بیت کوین در دو منطقه یاد شده طی توئیتی اظهار داشت:

نکته کلیدی این است که در چین تامین بیت کوین به‌صورت بومی به میزان کافی امکان پذیر است ( ماینرها، اکسچنج ها و …)
ولی آرژانتین فاقد بیت کوین در گردش به‌صورت بومی و به‌اندازه کافی میباشد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.