ارزش کل بازار: 240 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 86 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,080تومان

سهم بیتکوین: %66.43

سهم اتریوم: %7.55

جنگ تجاری بین چین و امریکا و برگزیت چه تاثیری بر رمزارزها خواهد گذاشت؟

0 142

از ابتدای سال جاری، بیتکوین سعی کرده که همواره در مسیر رشد و رسیدن به رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری قرار بگیرد. گرچه این رویا محقق نشده، اما حداقل می‌توان گفت که بیت‌کوین برای رسیدن به اهداف خود در بازار رمزارزها تلاش کرده است.

به هرحال، طی چند ماه گذشته شاهد آن بوده‌ایم که نوسان زیادی در بازار رمزارز ها وجود داشته(که موضوع جدید و تعجب‌آوری نیست)، و بیت‌کوین به عنوان پرچمدار و بزرگ‌ترین رمزارز بازار تلاش کرده تا همواره بالاتر از محدوده‌ی قیمت ۱۰ هزار دلاری باقی بماند.

حال با هم نگاهی به عوامل احتمالی شروع این نوسانات و دلایل سقوط قیمت رمزارزها و به ویژه بیت‌کوین خواهیم داشت.

نوسان قیمت ارزهای دیجیتال

«عدم قطعیت» یکی از بزرگ‌ترین عوامل عدم ثبات قیمت بیت‌کوین طی ماه‌های اخیر می‌باشد.
بسیاری از تحلیل‌گران برجسته گمان می‌کنند که سقوط قیمت BTC می‌تواند ناشی از ادامه‌ی جنگ تجاری بین چین و آمریکا باشد، اما برخی معتقد‌اند که این روند به دلیل وضعیت انگلیس و اتحادیه‌ی اروپا با شکست مفتضحانه‌ی برگزیت رقم خورده است.

از سوی دیگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در طول سال جاری چندین مرتبه تصمیم‌گیری در رابطه با صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله یا ETF بیت‌کوین را به تعویق انداخته است.

حکم نهایی مربوط به ETFبیت‌کوین حداقل تا ماه سپتامبر یا اکتبر سال جاری منتشر نخواهد شد، این بدان معناست که تا زمانی که تصمیم‌گیری‌های نهایی حاصل گردد، میزان فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزی نیز به پایین‌ترین سطح خواهد رسید.

این درحالیست که افزایش قیمت در بازار رمزارزی معمولا با افزایش علاقه‌ی عمومی سرمایه‌گذاران سازمانی همراه بوده است. به طور مثال در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم که به طور ناگهانی حجم زیادی از کاربران تازه‌وارد به صنعت رمزارزها ورود پیدا کردند، افرادی که حتی تا پیش از آن نام صنعت رمزارزی را نشنیده بودند.

هیچ شاخصی برای نشان دادن این رابطه وجود ندارد!

یکی از تحلیل‌گران ارشد eToro معتقد است که هیچ شاخص قطعی وجود ندارد که به ما نشان دهد وقایع و رخداد‌های بین‌المللی بر روی بازار رمزارزی تاثیرگذار هستند.

آقای متی گرینسپن(Mati Greenspan) در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود:

بسیاری از تحلیل‌گران صنعت رمزارزی تمام تلاش خود را کرده‌اند تا آخرین تحولات بازار را به عدم قطعیت ژئوپلتیک پیوند بزنند،
اما گفتن اینکه دقیقا چه ارتباطی وجود دارد، بسیار دشوار است

منبع cryptodaily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.