ارزش کل بازار: 239 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 86 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,080تومان

سهم بیتکوین: %66.44

سهم اتریوم: %7.55

دوستان و دشمنان بیتکوین را بهتر بشناسیم

0 135

موضع بانک ها در برابر بیت کوین و ارزهای دیجیتال

بیتکوین یک ارز دیجیتال است. به واسطه نیاز ندارد و در هر فاصله و هر محدودهای منتقل میشود. این همان فرق اساسی بیت کوین با ارزهای فیات است.

وقتی پول داشته باشید، به خدمات بانکی، پردازنده ی پرداخت و خدمات ارسال وجه نیاز دارید. این شرکت ها میگویند ذخیره کردن، امن نگه داشتن و انتقال پول سخت است پس چرا از کالایی که این ضعفها را پوشش میدهد استفاده نکنیم؟

۳ نوع بانک داریم:

  1. بانک های نوع اول اهمیتی به بیتکوین نمیدهند و اصلا موجودیت رمزارز را نادیده میگیرند. بیشتر بانک ها در این دسته قرار دارند.
  2. بانکهای نوع دوم موسساتی هستند که با بیت کوین دشمنند. بهترین مثال از این نوع بانکها جیمی دیمون جی پی مورگان و برایان موینی هان بانک آمریکا است. این بانک ها به وضوح ضد رمزارزها  هستند و آن را به عنوان یک حباب میدانند و در تلاشند که ثبات رمز ارزها را بد و شرورانه جلوه دهند.
  3. آخرین گروه از بانک ها، بانک هایی‌اند که طرفدار رمز ارزند. رهبران این بانک ها به وضوح از رمز ارز حمایت میکنند و خدماتی مربوط به رمز ارز ارائه میدهند. متاسفانه تعداد این بانک ها زیاد نیست و کسری از صنعت بانکداری جهانی در آن قرار میگیرند

با توجه به قدرت باورنکردنی بیت کوین و پتانسیل آن برای تسلط بر سیستم مالی جهانی، بانک ها باید هم نگران باشند. ما چه میگوییم؟ ما میگوییم بانکها دشمن ما هستند! زیرا رمز ارزها تهدیدی برای بانک ها به شمار میروند. بانک ها هیچ راهی به جز حضور قویتر در این رقابت روبه رشد ندارند.

موضع دولت ها در برابر بیت کوین و ارزهای دیجیتال

ارزهای فیات در چرخه ی امروز در اختیار دولت ها و بانک های مرکزیشان هستند. این ارزها به روش های مختلفی با هم رقابت میکنند. هر چه یک کشور قدرتمندتر باشد، ارز آن کشور مورد علاقه تاجران فارکس و شرکت های بزرگ قرار میگیرد.

خب نقش بیت کوین در این میان چیست؟
بیت کوین یکی از ارزهایی است که به دنبال یافتن ارتباط و شخصیت است. به عبارت دیگر، بیت کوین در این راه در رفت وآمد است و انعطاف پذیری بالا، استقلال و سختی بالایی دارد. ساده تر بگوییم؛ سختی به معنی تغییرناپذیری در مقابل ابرتورم ها، رونویسی ها یا کاهش کمّی ارزش است.

همچنین به راحتی ذخیره و منتقل میشود. هر دولتی رویکرد متفاوت و خاص خودش را در قبال رمز ارز دارد (تازه اگر رویکردی داشته باشد!).

ممکن است واکنش خنثی یا خوشبینانه یا بدبینانه داشته باشد. این محبوبیت و تسلط، محتاطانه ولی مجاز است.

بیشتر کشورهای غربی بیتکوین را مجزا از ارزها میدانند. این یعنی آنها ارزش بیت کوین را تصدیق میکنند ولی به شکلی متفاوت از سایر ارزها با آن رفتار میکنند. پذیرش بیت کوین به عنوان یک شیئ باارزش، معیاری برای موضع یک کشور در قبال بیت کوین است.

اگر یک کشور آن را بپذیرد از آن مالیات میگیرد. بیشتر کشورها تنها ارزهای خودشان از دادن مالیات معاف میکنند و به همین خاطر ارزهای بین المللی به عنوان یک منبع غیر قابل تعویض به شمار میروند. به همین خاطر، اگر یک دولت رمز ارز را بپذیرد، به این معنی است که خطر بزرگی را متحمل شده است. زیرا یک کالای غیر دولتی را مجبور به پرداخت مالیات کرده است.

تاکنون اوهایو و تعدادی از کشورهای کوچک دیگر بیت کوین را به عنوان منبع مالیات دهنده پذیرفته‌اند. در نهایت، ارزش ارز یک کشور نشان دهنده قدرت و اقتدار آن در جهان است. اگر یک ارز در اثر عدم استفاده، ناگهان سقوط کند، اعتبار آن کشور خدشه دار شده و وجهه ی بدی در برابر دیگر رقبا پیدا میکند. به همین دلیل، بیشتر کشورها به ارزهای دیجیتال علاقه نشان نمیدهند تا ارزش ارز خودشان پایین نیاید.

ما میگوییم بیشتر دولت ها دشمن رمز ارز هستند! تنها استثنائات کمی وجود دارد که این ادعا را رد کند. اما اکثر کشورها وجه بانک های خودشان را ترجیح میدهند.

هولدر های بیتکوین

هودلرها یکی از بزرگترین کاربران بیت کوین هستند. یک هودلر کسی است که رمز ارزها را خریداری میکند و سپس در بازه های زمانی مختلفی آن را نگهداری میکند. شاید تا زمانی که ارزش آنها به مقدار مورد نظرشان برسد. بعضها هم بدون توجه به قیمت رمز ارزها، آنها را نگه میدارند.
هودلرها خوبند یا بد؟

خوشبختانه پاسخ این یکی آسان است. هودلرها یک نیروی مستحکم اند که به قیمت رمز ارزها وارد میشوند. اگر قیمت پایین بیاید هودلرها بیشتر رمز ارز میخرند و جلوی نرخ کاهش را میگیرند. اگر قیمت خیلی بالا برود، هودلرها رمز ارزهای خود را میفروشند و هیجان بازار را کاهش میدهند.

هودلرها یک سیستم غیر قابل تغییر رمزارز هستند که با روشی قابل درک و ساده، بازار را تنظیم میکنند. به علاوه آنها قیمت را به سمت و سوی مثبتی هدایت کرده و عرضه بیت کوین به بازار را محدود میکنند.

اگر عرضه زیاد باشد قیمت سقوط میکند. هودلرها همیشه آمادهی خرید کوین هستند و در درازمدت کمک زیادی به قیمت رمز ارزها میکنند. این امر به ماینرها انگیزه میدهد تا کار خود را ادامه داده و امنیت شبکه را بالا ببرند.
ما چه میگوییم؟ ما میگوییم هودلرها قطع به یقین دوستان ما هستند! پس راحت باشید و ادامه دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.