ارزش کل بازار: 280 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 37 میلیارد دلار

ارزش دلار: 22,024تومان

سهم بیتکوین: %61.02

سهم اتریوم: %9.7

دو سوم از پروژه‌های استیبل کوین شکست خورده پشتوانه‌ی طلا داشته‌اند

0 18

در گذشته رمزارزهای پایدار را به عنوان یک راه‌حل برای نوسان قیمت رمزارزها توصیف می‌کردند،
اما مسئله اینجاست که به نظر می‌رسد این رمزارز آنگونه که از نام‌هایشان برداشت می‌شود، پایدار نیستند.
اکثر پروژه‌های رمزارز پایدار که در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند، هنوز به صورت کامل راه‌اندازی نشده‌اند. این درحالیست آمار نشان می‌دهد دو سوم این پروژه‌ها با پشتوانه‌ی طلا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

براساس داده‌های بدست آمده از گزارشات کمپانی تحقیقات بلاک‌چینی Blockdata،از ابتدای سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۱۹ پروژه‌ی رمزارز پایدار معرفی شده، اما اغلب آن‌ها هنوز به صورت عمومی عرضه نشده‌اند. در گزارشات این کمپانی همچنین اعلام شده که در حال حاضر ۶۶ پروژه‌ی رمزارز پایدا‌ر فعال در بازار وجود دارد.

تا به امروز ۲۴ پروژه‌ی رمزارز پایدار به کار خود پایان داده و فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌اند. گفته شده که تقریبا دو سوم این پروژه‌های شکست خورده(۱۶ پروژه) توسط ذخایر طلا پشتیبانی می‌شدند.

به نظر می‌رسد که سوالات پیش آمده در رابطه با امنیت ذخایر طلا منجر به شکست یک سری از پروژه‌های رمزارز پایدار شده است. کمپانی Blockdata اعلام نموده که رمزارزهای پایدار که به توسط ارز فیات پشتیبانی می‌شوند، به یک نهاد مرکزی قابل اعتماد نیاز دارند که این مورد به خودی خود قادر است سبب افزایش امنیت شود. اما با در نظر گرفتن مواردی همچون خرابکاری و افتضاح صرافی Bitfinex و شرکت تتر(صادر کننده‌ی رمزارز پاید‌ار USDT) باز هم احتمال تبانی وجود دارد.
از سوی دیگر، دارایی‌هایی که ادعا می کنند دارای پشتوانه ی طلا هستند باید ثابت کنند که به اندازه‌ی کافی طلا در اختیار دارند و این طلا در مکانی امن ذخیره شده است.

با تمام این تفاسیر، خود طلا نیز یک دارایی پایدار نمی‌باشد. طلا نوسان قیمت، کمیابی و فشار‌های بازار مختص به خودش را دارد. در بعضی موارد، ذخیره‌سازی و نگهداری حجم زیادی از یک کالا می‌تواند باعث افزایش قیمت آن شود، و باعث شود که رمزارز پایدار توسط یک دارایی که پایداری کم‌تری دارد، پشتیبانی شود.
با در نظر گرفتن این موضوع که هم اکنون ۱۱۹ پروژه‌ی رمزارز پایدا‌ر همچنان در وضعیت نامعلوم به سر می‌برند، یا شاهد آن خواهیم بود که در سال‌های آتی پروژه‌های رمزارز پایدار جدید‌تری به بازار عرضه می‌شود، و یا به فهرست پروژه‌های شکست‌ خورده‌ی صنعت رمزارزی افزوده خواهد شد.

منبع thenextweb

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.