ارزش کل بازار: 242 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 76 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,269تومان

سهم بیتکوین: %65.75

سهم اتریوم: %7.67

رشد ناگهانی بیتکوین با توجه به مقیاس پذیری بیتکوین بعید به نظر می‌رسد

0 122

کمپانی BitMEX Research که بخش تحقیقاتی صرافی بیتمکس محسوب می‌شود، اخیرا پیش‌بینی کرده است که ابزار‌هایی همچون شبکه ی لایتنینگ باعث تغییر و تحول ناگهانی در بیتکوین نخواهند شد.

در بخش‌هایی از مقاله‌ی تحقیقاتی BitMEX Research که روز ۶ام اکتبر منتشر شده است، توضیح داده شده:

دور از انتظار است که بیتکوین بتواند یک پیشرفت تکنولوژیکی ناگهانی داشته باشد که امکان مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی کاربران را برای آن فراهم آورد.

در عوض، ممکن است بیت کوین به آرامی و طی سال‌های متمادی بهبود یابد. بروزرسانی‌ها و ارتقاء‌های جداگانه نه تنها می‌توانند به طور مستقل سودمند واقع شوند، بلکه می‌توانند به عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.

البته این دیدگاه با عقاید و دیدگاه بسیاری از تحلیل‌گران و مفسران صنعت رمزارزی در تضاد است، افرادی که امیدوارند افزایش ناگهانی علاقه به بیت کوین (BTC) منجر به تولید محصولات و خدمات جدید شود.

برخی دیگر فکر می‌کنند که پیشرفت در گزینه‌های مختلف بیت کوین، به ویژه شبکه ی لایتنینگ بیتکوین ، باعث خواهد شد که مصرف‌کنندگان عادی نیز امکان دسترسی به آن را پیدا کنند.

در این مقاله‌ی بیت‌مکس علاوه بر شبکه‌ی لایتنینگ بیتکوین به فناوری‌های دیگری از جمله segregated witness یا Segwit ، و همچنین امضاهای Schnorr پرداخته شده است.

به گفته‌ی تحلیلگران بیتمکس ، تمام این فناوری‌ها باید در کنار یکدیگر فعالیت داشته باشند تا در نهایت به تقویت شبکه‌ی بیتکوین منجر شوند. به گفته‌ی آن‌ها در صورتی که چنین چیزی محقق شود، به «افزایش مقیاسپذیری و حفظ حریم خصوصی» خواهیم رسید.

پافشاری برای افزایش میزان استفاده از شبکه‌ی صاعقه

آقای سامسون ماو (Samson Mow) مسئول بخش فناوری‌های Blockstream اواخر هفته‌ی جاری در مصاحبه‌‌ی تلویزیونی خود نسبت به آینده‌ی شبکه‌ی لایتنینگ ابراز امیدواری کرده است، با این حال وی اعلام نموده که تاثیر این فناوری تنها در صورتی نمایان خواهد شد که کاربران نیز در راستای گسترش آن تلاش کنند.

وی در این مصاحبه اظهار داشت :

شبکه‌ی لایتنینگ باید به صورت طبیعی رشد کند، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم آن را به صورت مصنوعی رشد دهیم

مردم باید کانال‌های جدید را باز کنند، از بیت کوین استفاده کرده و با دیگر گره ها ارتباط برقرار کنند.

وی همچنین افزود :

«ما در حال حاضر خیلی بهتر از منحنی رشد و تقاضا برای استفاده از شبکه‌ی لایتنینگ عمل کرده‌ایم»

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.