ارزش کل بازار: 263 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 38 میلیارد دلار

ارزش دلار: 11,200تومان

سهم بیتکوین: %67.77

سهم اتریوم: %8.6

ریزش قیمت بیتکوین تا ۸۶۰۰ دلار قطعی است

0 56

 قیمت بیتکوین طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهشی جدی روبرو شده است و تاکنون چیزی بیش از ۷% افت را تجربه کرده است.

newsbtc گزارش داد برخی از کارشناسان بازار معتقد‌ند که احتمالاً این روند تا پر شدن شکاف‌ ۸۶۰۰ دلار مبادلات آتی CME ادامه خواهد یافت و بیت کوین سقوط ۳۰ درصدی دیگری را در روزهای آینده به ثبت خواهد رساند.

پس از پشت سر گذاشتن یک دوره‌ی تثبیت کوتاه مدت، بازهم به نظر می‌رسد که مقاومت های پیش روی بیت کوین شکسته شده و این رمزارز مطابق تحلیل ها به رقمی پایین‌تر از سطح حمایتی ۱۱ هزار دلار که قبلاً به عنوان یک نقطه‌ی خرید برای بیت‌کوین به شمار میرفت، سقوط کرده است.

حال کارشناسان و تحلیل‌گران سرشناس بازار رمرارزها معتقدند که این افت قیمت ممکن است تا زمانی که بیت‌کوین بتواند شکاف مبادلات آتی CME که در منطقه‌ی پایین‌تر از قیمت ۸ هزار دلار وجود دارد را پر کند، همچنان ادامه داشته باشد. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران حوزه رمزارزها و بیت‌کوین به احتمال فراوان پیش از چرخش بازار و افزایش قیمت‌ها، با یک کاهش ارزش ۳۰ درصدی روبرو خواهند شد.

فشار فروش عامل سقوط بیت‌کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین با ارزشی معادل ۱۰۴۰۰ دلار برای هر واحد، با کاهشی ۷درصدی نسبت به روز گذشته مواجه است. این درحالیست که طی ۲۴ ساعت گذشته این رمزارز با سقوط ناگهانی مواجه شده و از قیمت ۱۱۴۰۰ دلار به سطوح فعلی سقوط کرده است.
کاملاً واضح است که کاهش ارزش امروز نشان دهنده‌ی شروع یک روند نزولی برای بیت‌کوین است که از چند روز گذشته آغاز شده است. روندی که ابتدا پس از کاهش قیمت بیت‌کوین از بالاترین قیمت هفته یعنی سطح ۱۲ هزار دلار آغاز و اکنون به این مرحله رسیده است.

نکته‌ی قابل توجه این است که مقاومت ۱۲ هزار دلار ثابت کرده است که می‌تواند یک سطح مقاومت قوی برای بیت‌کو‌ین تلقی شود، زیرا بیتکوین چندین مرتبه در تلاش برای عبور از این منطقه ناکام مانده است.
تحلیل‌گران اکنون بر این باورند که کاهش روند نزولی بازار رمزارزی در روزهای پیش رو بسیار محتمل است. میتوشی کاکو یکی از تحلیل‌گران سرشناس بازار رمزارزها در توییت اخیر خود نوشت که سطح مقاومت کلیدی بعدی برای بیت کوین، نقطه‌ی ۱۰۶۰۰ دلار خواهد بود.

کاکو معتقد است در نمودار هفتگی من به دو سطح مقاومت اصلی ۱۰۶۰۰ و ۱۰۱۰۰ دلار نگاه می‌کنم، در صورت از دست رفتن این سطوح، سقوط به تراز ۸۶۰۰ دلار قطعی است.
لازم به ذکر است که بیت کوین در نمودار قراردادهای اتی CME دارای دو گپ یا شکاف بزرگ است. یکی در نقطه‌ی ۱۱۸۰۰ دلاری و دیگری در نقطه‌ی ۸۴۰۰ دلاری. از نظر تاریخی، پر نشدن این شکاف‌ها توسط بیت‌کوین بسیار غیرمحتمل است. این بدان معناست که بیت‌کو‌ین توانایی رسیدن به این دو سطح قیمت در آینده‌ی نزدیک را دارد. یکی در بالا و یکی در پایین قیمت فعلی.


یکی دیگر از تحلیل‌گران بازار در توییتی نوشت که معتقد است به زودی شاهد پر شدن هر دو شکاف گفته شده خواهیم بود.
این تحلیل‌گر در ادامه شرح داد که گپ ۱۰۸۹۰ کاملاً پر شده است. ۲ گپ دیگر وجود دارد که نیاز است آن‌ها هم پر شوند، نقاط ۱۱۸۰۰ و ۸۴۰۰ دلاری. مطمئن باشید که هر دوی آن ها پر خواهند شد.

تحلیل نمودار بیتکوین و وجود گپ

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.