ارزش کل بازار: 356 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 82 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %59.11

سهم اتریوم: %11.95

سرمایه گذاران خرد مسبب روند صعودی بیت کوین

0 50

مدیرعامل صرافی بایننس طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ اظهار داشت:

برخلاف باور عمومی، سرمایه‌گذاران خرد هنوز هم نقش اصلی را به عنوان محرک روند صعودی بیتکوین بازی میکنند.

عامل محرک صعود واقعاً کدام است؟

زمانیکه قیمت بیتکوین در اوایل سال ۲۰۱۸ در آستانه ۲۰ هزار دلار قرار گرفت، تحلیلگران پیش‌بینی کردند که باتوجه به نزدیک بودن زمان ارائه محصولات آینده بیتکوین مانند ETF و تزریق سرمایه از سوی سازمان‎های نهادی، قیمت بیتکوین به سمت ۳۰ هزار دلار حرکت میکند و ممکن است به ۵۰ هزار دلار نیز برسد.
البته حالا ما پایان آن داستان را میدانیم و آغاز سال ۲۰۱۹ به منزله‌ی توقفگاهی برای روند نزولی ۱۵ ماهه‌ای بود که بازار و سرمایه‌گذاران حوزه کریپتو متحمل شده بودند.
از ماه آپریل بیتکوین شاهد نوسانات زیادی بوده است و اجماع کلی بر این است که سرمایه‌گذاران نهادی و بزرگ روند صعودی اخیر را باعث شده و هدایت میکنند. این موضوع با در نظر گرفتن ورود شرکت‎های بزرگی مانند Fidelity ،Bakkt ،TD Ameritrade ،Goldman Sachs ،JP Morgan و شمار زیادی از سرمایه‌گذاران بزرگی که تمایل خود را به سرمایه‌گذاری در رمزارزها ابراز داشته‌اند، به این حوزه منظقی مینماید.
تصور عموم این است که با حمایت سازمان‎های بزرگ، بیتکوین اکنون در راه بازگشت به قیمت ۲۰ هزار دلار است. همچنین این امیدواری وجود دارد که ارزش این کریپتو بتواند تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۴۰ هزار دلار برسد.

صرافی بایننس از خرده سرمایه‌گذاران میگوید

این نتیجه که سرمایه‌گذاران کوچک نقش بزرگی در تغییرات قیمت بیتکوین دارند از صحبت‌های مدیرعامل صرافی بایننس در مصاحبه‌اش با بلومبرگ بدست آمده است. چانگ‌پنگ ژائو گفت که خرده سرمایه‌گذاران نقش اصلی را در تحرکات قیمتی بیتکوین بازی میکنند.

او تبیین کرد که تجارت از سوی سرمایه‌گذاران خرد و کلان(سازمانی) به شکل مداوم درحال افزایش است اما این سرمایه‌گذاران کوچک هستند که ۶۰% سهم مبادلات صرافی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. این رقم تقریباً با میزان سال گذشته برابری میکند و این امر باتوجه به ادعای شرکت‎های بزرگی که بالاتر نامشان را بردیم، مبنی براینکه بسیار جدی درگیر فضای رمزارزها هستند، بیشتر جلب توجه میکند.

بنابر گفته‌ی مدیرعامل بایننس، رشد فعالیت در این صرافی میتواند به معاملات مارجینی مربوط شود که این صرافی از ۱۱ جولای امکان آن را برای کاربرانش فراهم کرده است. این گزینه به تریدرها امکان میدهد که تا سه برابر سرمایه‌ی اصلی‌شان را زمانی که در رمزارزهای خاصی قصد سرمایه‌گذاری دارند، قرض بگیرند.
بایننس اعلام کرد که تاکنون ۱۰ هزار کاربر برای استفاده از این گزینه ثبت‌نام کرده‌اند و تنها در روز اول مبلغی معادل ۱۵ میلیون دلار در اختیار کاربران قرار گرفته است. سایر صرافی‌ها از قبیل کراکن و بیتفینکس امکانی مشابه را فراهم کرده‌اند که  ۵ تا ۱۰۰ برابر سرمایه اصلی را بعنوان قرض در اختیار کاربرانشان قرار میدهند و ممکن است که همین تریدرها به هدایت روند صعودی قیمت کمک کنند و رشدی معادل ۳۶% را از اول ژوئن به این سو برای بیتکوین رقم بزنند.

باتوجه به افزایش تعداد صرافی‌هایی که امکان معاملات مارجینی را فراهم میکنند، مدیرعامل بایننس معتقد است که تا پایان سال اکثریت افراد به معاملات مارجینی با حجمی کاملاً امن روی می‌آورند. البته نتیجه این امر افزایش حجم معاملات و افزایش پتانسیل نوساناتی شدیدتر خواهد بود. اما در حال حاضر افزایش حجم معاملات دقیقاً همان چیزی است که بازار نیازمند آن است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.