ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.63

سهم اتریوم: %7.61

سرنوشت بیتکوین شما پس از مرگ چه میشود

0 83
استارت‌آپ رمزارزی کاسا (Casa) که در شهر نیویورک مستقر است، یک پروتکل امنیتی جدید و کمک‌رسان را ایجاد کرده است که هدف آن پاسخ به سوالات و مسائل مربوط به وراثت بیتکوین خواهد بود. این سرویس جدید که «عهد‌نامه‌ی کاسا» نام گرفته، روز ۲۱ام اکتبر و طی یک پست رسمی وبلاگی رونمایی شده است.

پس از مرگ چه بر سر بیت کوین‌های من خواهد آمد؟

کاسا با اشاره با سه موضع‌گیری مشترک بین کاربران، به سوالات و مشکلات مربوط به وراثت بیتکوین به عنوان نوعی دارایی، پاسخ داده است. طبق اعلام این استارت‌آپ رمزارزی موضع‌گیری‌های احتمالی کاربران نسبت به این مورد یکی از موارد ذیل خواهد بود
۱.اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنند.
۲.تصمیم به واگذاری کلید خصوصی و سایر داده‌های لازم به یکی از اعضای خانواده یا دوست نزدیک می‌کنند.
۳.از یک متولی شخص ثالث(وکیل و یا صندوق‌های نگهداری رمزارز) برای مدیریت این مسئله استفاده می‌کنند.
هر سه نوع موضع‌گیری ذکر شده خطرات  خود را دارند. مورد اول باعث می‌شود که در صورت مرگ مالک بیتکوین، رمزارزهای وی برای همیشه غیرقابل دسترس شوند؛ درحالیکه در موارد دوم و سوم مشکلات امنیتی از جمله سرقت و اعتماد طرفین مورد بحث قرار می‌گیرند.

این یک فرایند قانونی است

کاسا استدلال می‌کند که حتی برنامه‌ها و طرح‌های بازیابی اجتماعی نیز در برابر خطاهای کوچک آسیب‌پذیر هستند، و این آسیب‌پذیری باعث به خطر افتادن ارث و میراث مردم می‌شود. به همین جهت، این راه‌حل جدید مطابق با طرح‌ریزی‌های فعلی و سیستم قانونی موجود در ایالات متحده، رویکردی فنی و خدماتی نسبت به این موضوع اتخاذ می‌کند.
در بخش‌هایی از پست وبلاگی کا‌سا آمده است:
بهترین راه این است که یک وکیل همراه با اسناد لازم برای قانونی‌سازی روند وراثت، برای حفاظت از کاید خصوصی مشتری از روش چند امضاء یا Multisig به شکل یک کیف‌پول سخت‌افزاری استفاده کند.
از نظر فنی، برای این موضوع یک پروتکل اختصاصی مجهز به فناوری Multisig طراحی شده است، که علاوه بر «سپر محافظتی ۳ از ۵ کلید» کاسا، کلید ۶ام را هم به عنوان یک گزینه‌ی اختیاری اضافه کرده است.
علاوه بر موارد ذکر شده، این شرکت در حال راه‌اندازی خدماتی است که شامل دسترسی به یک وکیل متخصص، کمک در زمینه‌ی فراهم آوردن مقدمات لازم و همچنین پشتیبانی مداوم و آموزش در رابطه با امنیت و خدمات نگهداری قابل دسترسی برای مالکان و همینطور وارث است.

اعتمادسازی

کاسا همچنین به این موضوع اشاره کرده که برای کاربران جامعه‌ی رمزارزی که استقلال و خودگردانی را به شدت عزیز می‌شمارند، ذات و اساس وراثت موجب ناراحتی شده و اساسا غیرقابل قبول است:
درحالیکه ما به حضور شخص ثالث قابل اعتماد در بیت کوین علاقه نداریم
(حتی اعضای خانواده هم شخص ثالث محسوب می‌شوند)،
اما مجبور هستیم برای اجرای درخواست‌های خود به آن‌ها اعتماد کنیم.
با این وجود کا‌سا استدلال می‌کند که این مسئله تنها با تعریف یک فرایند فنی، حقوقی و امنیتی دقیق که می‌تواند تا حدودی روند اعتمادسازی را تسهیل کند، حل خواهد شد.
طبق گزارشات کوین تلگراف، چندی قبل مدیرعامل صرافی رمزارزی QuadrigaCX از دنیا رفت و این حادثه باعث شد تا دارایی‌ کاربران که ارزشی بالغ بر ۱۹۰ میلیون دلار داشت، غیرقابل دسترس شده و از بین برود. این رویداد ۱۹۰ میلیون دلاری باعث ورشکستگی صرافی مذکور و ضررهای مالی جبران‌ناپذیر برای کاربران شد.
منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.