ارزش کل بازار: 240 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 86 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,080تومان

سهم بیتکوین: %66.43

سهم اتریوم: %7.55

شش عامل افزایش قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۰

0 163

هالوینگ بیتکوین

پیش‌بینی می‌شود در ۱۷ می ۲۰۲۰ پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین نصف شود. در نتیجه پاداشی که ماینر‌ها برای افزودن هر بلاک به شبکه دریافت خواهند کرد نصف خواهد شد. این رویداد که از آن به عنوان Halving یاد می‌شود، بر انتشار رمزارز بیت‌کوین تاثیر می‌گذارد. Halving پیش رو، سومین رویداد از این نوع در تاریخچه‌ی بیت‌کوین خواهد بود.

در سال ۲۰۱۲ که اولین رویداد Halving بیت‌کوین اجرا گردید، پاداش استخراج هر بلاک از ۵۰ بیتکوین به ۲۵ بیتکوین کاهش یافت. دومین رویداد Halving که در ژوئن ۲۰۱۶ اجرا شد، پاداش استخراج به ۱۲٫۵ بیت‌کوین کاهش یافت. به‌طور طبیعی در رویداد پیش رو پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین به ۶٫۵ بیت‌کوین کاهش خواهد یافت.

پس از هر رویداد Halving قیمت بیت‌کوین به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. این موضوع در بازار غیرعادی به نظر نمیرسد زیرا بر اساس اصول پایه‌ی اقتصاد؛ با کاهش عرضه و ثابت ماندن و یا افزایش تقاضا، قیمت افزایش خواهد یافت.

بیت‌کوین به عنوان یک دارایی امن

بازار‌های مالی در این ماه شرایط پر آشوبی را تجربه کرده‌اند. قیمت طلا به عنوان یک پناهگاه امن از بازار سهام به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است و بیت‌کوین نیز شرایط مشابهی را گذرانده است. در حقیقت بسیاری از طرفداران بیت‌کوین و کارشناسان این صنعت بیتکوینج را به عنوان «دارایی امن» و پناهگاهی از سقوط بازارهای مالی عنوان کرده‌اند.

عرضه‌ی رمزارز شرکت فیسبوک لیبرا

رمزارز فیسبوک با نام Libra که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، در جامعه‌ی رمزارزی بسیار مورد بحث قرار گرفته است. این موضوع توجه زیادی را به سوی بیتکوین دیگر رمزارزها جلب کرده است. با وجود تفاوت زیاد Libra با بیت‌کوین، راه‌اندازی رمزارز فیسبوک نشان می‌دهد که استفاده از رمزارزها همچنان ادامه خواهد یافت.

‏Libra همچنین مورد توجه قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است و چندین جلسه در این رابطه در کنگره آمریکا برگزار شده است. بعلاوه، رئیس خزانه‌داری انگلیس اظهار داشت که قصد ندارند Libra یا تکنولوژی بلاکچین را متوقف کنند.

بیت‌کوین در مقابله با تورم

بی‌ثباتی اقتصادی بسیاری از کشور‌های جهان را تهدید می‌کند، ونزوئلا و آژانتین در چند سال گذشته این شرایط را تجربه کرده‌اند. اگرچه بیت‌کوین با شرایط پذیرش گسترده فاصله زیادی دارد، رمزارزها می‌توانند در برخی کشور‌هایی که در جستجوی رفع مشکلات اقتصادی هستند به عنوان یک راه‌حل استفاده شود.

بیت‌کوین دارای نرخ تورم از پیش برنامه‌ریزی شده است. در حقیقت نرخ تورم بیت‌کوین سالیانه ۳٫۷ درصد بوده و بر خلاف تورم در بازارهای مالی بر پایه‌ی ارز فیات تغییر نمی‌کند.

پذیرش گسترده بیتکوین

همانطور که اشاره گردید، بیت‌کوین پیش از دست‌یابی به شرایط پذیرش گسترده باید مسیر طولانی را طی کند. با این وجود خبرهای امیدوار کننده‌ای از کشور نیوزلند منتشر می‌شود، به‌طوری که کارفرمایان می‌توانند حقوق پرسنل خود را به بیت‌کوین پرداخت کنند و مالیات نیز از همین روش پرداخت خواهد شد. بعلاوه شرکت‌های بزرگی همانند فیسبوک،Overstock و توییتر فعالیت خود را در حوزه رمزارزی آغاز کرده‌اند.

کمیاب شدن بیتکوین

تنها ۲۱ میلیون بیتکوین استخراج خواهد شد و در شبکه‌ وجود خواهد داشت. از آنجایی که بیتکوین دارای محدودیت است، می‌توان آن را با نقره و طلا مقایسه کرد. اگرچه مقدار دقیق فلزات گرانبها بر روی کره زمین نامشخص است، این فلزات دارای منابع محدودی هستند و حمل و نقل آن‌ها دشوار است.

به‌طور مشابه بیت‌کوین را می‌توان تنها با چند کلیک منتقل کرد و این موضوع را می‌توان به عنوان بزرگترین مزیت این ارز دیجیتالی محسوب کرد.
انتظار می‌رود در نهایت بیت‌کوین در همبستگی با طلا و نقره به سطوح قیمتی بسیار بالاتری برسد.

منبع cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.