ارزش کل بازار: 263 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 38 میلیارد دلار

ارزش دلار: 11,200تومان

سهم بیتکوین: %67.77

سهم اتریوم: %8.6

صرافی بایننس با رمزارز جدید خود لیبرا را به چالش میکشد

0 32

هنوز رمزارز بومی شرکت فیس‌بوک با نام لیبرا راه‌اندازی نشده(و حداقل برای چند ماه دیگر هم شاهد عرضه‌ی آن نخواهیم بود) شاهد آن هستیم که رقبای آن در حال ظهور هستند.

صرافی بایننس که از لحاظ حجم مبادله یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارزی جهان محسوب می‌شود، اخیرا از پروژه‌ی ونوس رونمایی کرده است. پروژه‌ی ونوس در واقع پیشقدمی در راستای ایجاد یک رمزارز پایدار بومی و جدید است.

ونوس هم مانند پروژه‌ی رمزارزی لیبرا، یک پروژه‌ی بلاک‌چینی باز است، و چشم انداز بایننس از راه‌اندازی چنین پروژه‌ای «تقویت کشور‌های توسعه یافته و درحال توسعه برای پذیرش ارزهای جدید است».

تفاوت‌های ونوس و لیبرا

اما به نظر می‌رسد برخلاف رمزارز لیبرا که اعلامیه‌ی عرضه‌ی آن توسط اسناد زیادی پشتیبانی شد و تقریبا در تمامی اخبار مرتبط با صنعت رمزارزی شاهد حضور نام این پروژه بودیم، جزئیات زیادی در رابطه با پروژه‌ی ونوس منتشر نشده و تنها به یک اعلامیه کوتاه در سایت بایننس محدود شده است.

البته به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد تا از بلاک‌چین بومی خود یعنی Binance Chain برای راه‌اندازی این رمزارزهای پایدار استفاده کند. در وب‌سایت بایننس اعلام شده که این کمپانی هم اکنون تعدادی از این رمزارزهای پایدار را صادر کرده است، از جمله رمزارز پایدار BTCB و رمزارز پایدار BGBP که قیمت آن با پولد انگلیس ارتباط دارد.

یکی دیگر از تفاوت‌های چشم‌گیر پروژه‌ی ونوس و پروژه‌ی رمزارز لیبرا، حضور قطعی تعداد زیادی از شرکای بزرگ بایننس در زمان راه‌اندازی این پروژه می‌باشد، درحالیکه که بایننس صرفا با انتشار یک بیانیه از علاقه‌مندان حضور در این پروژه دعوت به عمل آورده است.
در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

بایننس پشتیبانی فنی کامل از فرایند‌ها، بکارگیری سیستم کنترل خطرات و شبکه‌ی همکاری چند بعدی را برای ساختن ونوس فراهم خواهد کرد، تا از زیرساخت‌های فعلی آن بهره‌برداری شده و اقدامات نظارتی صورت بگیرد.

نفوذ بایننس عامل موفقیت ونوس خواهد بود؟

به نظر می‌رسد که پروژه‌ی بایننس نسبت به لیبرا بسیار کم‌رنگ‌تر و بی‌سرو صدا بوده است، اما در نظر داشته باشید که بایننس از این مزیت برخوردار می‌باشد که در فضای رمزارزی یک نام آشنا و شناخته شده است، همچنین برخی از زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی رمزارزهای جدید را هم در اختیار دارد.

از طرف دیگر، نفوذ گسترده و مسائل مربوط به حریم خصوصی کاربران باعث شده که قانون‌گذاران در رابطه با پیروی از قانون و مقررات نسبت به فیس‌بوک سخت‌گیری کنند، درحالیکه صرافی بایننس که ابتدا در چین تاسیس شد و پس از مدتی مقر اصلی خود را به جزیره‌ی مالتا تغییر داد، احتمالا با چنین مسائلی روبرو نخواهد شد، و یا حداقل در حال حاضر مشکلی سد راه آن‌ها نیست.

منبع mashable

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.