ارزش کل بازار: 346 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 78 میلیارد دلار

ارزش دلار: 22,425تومان

سهم بیتکوین: %59.64

سهم اتریوم: %12.39

عرضه تتر تاثیری بر قیمت بیتکوین ندارد

0 60

جسی پاول، مدیر صرافی کراکن در مصاحبه‎ای به نگرانی‎ها درخصوص ورود حجم زیادی از تتر به بازار پرداخت و گفت: هجوم تتر به بازار معمولاً تعیین کننده‎ی میزان ورود ارزهای فیات به بازار بیتکوین را نشان می دهد.
پاول در پاسخ به این سوال که باتوجه به حواشی پیش آمده پیرامون تتر، آیا میتوان بازهم به این استیبل کوین مطرح بازار مشروعیتی دوباره بخشید؟ میگوید:

واضح است که من در مورد آنچه که در داخل مجموعه تتر اتفاق می‎افتد،
هیچ اطلاعی ندارم. بااین‎حال معتقدم که رشد در حجم بازار تتر مصادف شده است با سرازیر شدن دلار به سمت بازار بیتکوین.
هنگامیکه تترهای جدید ارائه شوند به احتمال ۹۹% سبب هجوم گسترده و شدت گرفتن جریان دلار به صرافی‌ها میشود.

تتر بر رشد قیمت بیتکوین تاثیر نمیگذارد:

از پاول درخصوص نگرانی‎هایی که برخی از فعالان این حوزه در مورد انتشار تترهای جدید مطرح کرده‎اند نیز سوال شد که آیا می‎توان از این اطلاعات برای افزایش ساختگی قیمت بهره جست؟

پاول باز هم تأکید کرد که ارائه تتر جدید بازتابی از دلارهای جدیدی است که به سیستم وارد شده‎اند. قیمت بیتکوین مصنوعی نیست. زمانیکه قیمت بیتکوین به میزان ۱۰٪ در یک روز افزایش می‎یابد، این بدان علت است که صرافی‎ها در روز پذیرای پنجاه تا صدهزار کاربر جدید بوده‌اند. او همچنین استدلال می‎کند این افزایش قیمت بدلیل توجه رسانه‎ها و حضور کاربران جدید است، نه ارائه تترهای جدید.

آیا صرافی کراکن تتر را از لیستش خارج میکند؟

در نهایت پاول در مورد خارج کردن تتر از لیست صرافی متبوعش و اینکه بخاطر حواشی پیش آمده پیرامون تتر و صرافی بیتفینکس، آیا دادستانی نیویورک بر این تصمیم تاثیری دارد یا خیر صحبت کرد.
مقدمتاً پاول اشاره کرد که رسیدگی به امور صرافی کراکن در حوزه اختیارات دادستان نیویورک قرار ندارد. درهرحال این صرافی بطور پیوسته دارایی‎های موجود در لیستش را پایش میکند و اگر مشخص شود یک دارایی دیجیتال به کلاهبرداری بدل شده است آن را از لیست صرافی خارج میکنند. درحال‎حاضر تتر مشمول این مورد نمیشود.

به‌علاوه پاول معتقد است خارج کردن یک دارایی از لیست صرافی امری است که همواره باید درخصوص آن با احتیاط رفتار کرد. بعضی مواقع یک دارایی بدلیل قیمتش ارزش حضور در لیست صرافی را دارد حتی اگر توکنی بحث برانگیز و حاشیه‌ساز باشد. اگر یک توکن در لیست باشد مردم میتوانند ریسک آن را بسنجند و ممکن است آن را نپذیرند.

خارج کردن یک پروژه از فهرست صرافی، دسترسی آسان مردم به آن را از بین میبرد. مردم اگر اعتمادشان را به پروژه‎ای از دست بدهند نمیتوانند خود را به آن نزدیک نگه دارند و نهایتاً از قیمت واقعی آن بی‎خبر خواهند بود.

به عقیده پاول یک صرافی بهتر است که بیطرف باشد. او افزود که صرافی کراکن سعی میکند که پروژه‎هایی که مشروعیت و شایستگی لازم را دارند در لیستش قرار دهد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.