ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.63

سهم اتریوم: %7.61

عوامل تاثیرگذار در سقوط اخیر قیمت رمزارزها

0 128

با توجه به اینکه پیش‌بینی شده بود پس از راه‌اندازی پلت‌فرم Bakkt و ارائه‌ی قرارداد‌های آتی بیتکوین قیمت این رمزارز از مرز ۲۰ هزار دلار عبور کرده و رمزارزهای ثانویه نیز از این روند صعودی تبعیت می‌کنند، اما با نگاهی به تغییرات ۴۸ ساعت گذشته متوجه می‌شوید که بازار رمزارزی دچار یک سقوط ارزش شده و اغلب رمزارزهای بزرگ بین ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش ارزش را شاهد بوده‌اند.

گرچه به نظر می‌رسد که بیت کوین توانسته از سطح کمینه‌ی محلی جدا شده و یک افزایش  ۱۰ درصدی ارزش داشته باشد، اما قیمت این رمزارز همچنان پایین‌تر از سطح پشتیبانی فنی کلیدی باقی مانده است.

به عبارتی قیمت BTC طی دو روز گذشته با کاهش ۲۰ درصدی روبرو شد و از ۱۰۱۵۰ دلار تا ۸ هزار دلار در ساعات پایانی روز سه‌شنبه سقوط کرد. البته قیمت این رمزارز در حال حاضر بین ۸۵۰۰ تا ۸۵۵۰ دلار در نوسان است.

آلتکوین ها پس از ریزش در وضعیت بدتری قرار دارند

این درحالیست که رمزارزهای ثانویه نیز از این روند نزولی پیروی کرده و با سقوط شدید ارزش روبرو شده‌اند.

کافی است که با نگاهی به نمودار‌های ارائه شده توسط پلت‌فرم Coin360 خواهید دید که حتی برخی از رمزارزهای پیشرو در بازار وضعیت بسیار بدتری نسبت به بیت کوین را تجربه کرده‌اند.

به عنوان مثال در همین چهارچوب زمانی، رمزارز اتریوم با کاهش قیمت تا مرز ۱۶۸ دلار، یک سقوط ۱۷ درصدی را تجربه کرده است؛ درحالیکه رمزارز بیت کوین کش با کاهش ارزش تعجب‌آور ۲۴ درصدی روبرو شده و اکنون با قیمت ۲۲۷ دلار مبادله می‌شود.

البته این روند نزولی شدید در رمزارزهای ثانویه باعث شد تا تسلط بیت کوین در بازار رمزارزی به ۶۹/۲ درصد برسد، زیرا مبادله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار رمزارزی معتقداند که بیت کوین نسبت به سایر رمزارز نوسان کم‌تر و نقدینگی بیشتر دارد، بنابراین سعی می‌کنند تا جای ممکن سرمایه‌ی در حال گردش خود را به بازار بیتکوین تزریق کرده و از کاهش ارزش هرچه بیشتر جلوگیری کنند.

چه عاملی باعث  سقوط ناگهانی بیتکوین شد؟

شاید با این سوال مواجه شده باشید که واقعا چه عاملی باعث شده که بازار رمزارز ها در این مدت کوتاه با یک سقوط ارزش ناگهانی روبرو شود؟
تا به این لحظه تعداد انگشت شماری از تحلیل‌گران صنعت رمزارزی به این تغییرات قیمت واکنش نشان داده‌اند.

بریان کلی مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال BKCM معتقد است که عبور قیمت بیتکوین از مرز ۹ هزار دلار باعث افزایش ناگهانی میزان فروش در بازار شده است، زیرا به گفتی برخی تحلیل‌گران، این سطح قیمت یکی از «نقاط پشتیبانی اصلی» برای بیت کوین بوده است.

جو دیپاسکوال(Joe DiPasquale) از شرکت سرمایه‌گذاری BitBull توضیح داد که این سقوط ارزش در بازار می‌تواند تا حدودی به «بی‌اشتیاقی» و عدم استقبال از قرارداد‌های آتی بیت کوین در پلت‌فرم Bakkt مرتبط باشد.
به گفته‌ی او، تا پیش از راه‌اندازی این صرافی اغلب تحلیل‌گران نسبت به آینده‌ی بازار رمزارزی خوش‌بین بودند و فکر می‌کردند که شروع کار این پلت‌فرم تنها چیزی است که باعث می‌شود درب‌های بازار رمزارزی به روی سازمان‌ها و نهاد‌های بزرگ باز شود.

این اتفاق نیفتاد و در اولین جلسه‌ی معاملاتی پلت‌فرم Bakkt تنها معادل چند صد هزار دلار حجم مبادله شکل گرفت؛ بنابراین شروع ناامید کننده‌ی Bakkt به نوعی باعث ایجاد عدم قطعیت در بازار رمزارزی شد. دیپاسکوال همچنین به این واقعیت اشاره کرد که «کاهش ناگهانی نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین نیز ارتباط مستقیم با شروع روند فروش داشته است».

درحالیکه آقای دیپاسکوال اکوسیستم ماینینگ بیتکوین و شروع ناموفق Bakkt را به عنوان عوامل آغاز کننده‌ی این روند فروش معرفی کرده است، توضیح داد که به دلیل پایه‌های بسیار قوی بیت کوین، شرکت BitBull انتظار دارد که «قیمت‌های فعلی بازار در روزهای آینده به حالت اولیه باز گشته و بیت کوین نیز از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کند».

از سویی دیگر هش ریت شبکه بیتکوین در 23 سپتامبر حدود 40 درصد کاهش یافته است که یک رکورد محسوب می شود. این اقدام ، سختی شبکه را نشان می دهد ، زیرا رقابت در بین استخراجگران BTC در حال افزایش است.

این اتفاق ممکن است از چین ، وطن چندین واحد ماینر غالب باشد. ما گزارش دادیم که چین قصد داشت استخرتجگران رمزپایه را از قلمرو خود خارج کند. با این حال ، این روند هنوز به طور رسمی آغاز نشده است.

جالب است بدانید ، سقوط فلاش در نرخ هش همزمان با اجلاس اقلیم سازمان ملل متحد ، که از 21 تا 22 سپتامبر برگزار شد صورت گرفته، ممکن است این رویداد به استخراجگرانی که اغلب به انرژی کثیف برای تولید بلوک های جدید تکیه می کنند ، فشار آورده باشد.

منبع ethereumworldnews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.