ارزش کل بازار: 359 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 82 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %59.12

سهم اتریوم: %11.96

قیمت بیتکوین به ۱ میلیون دلار می رسد

0 66

روندهای کاهشی قیمت برای رسیدن ارزش بیتکوین به آنچه که امروز هست همگی دست به دست هم دادند. سوالی که مطرح میشود این است که از مقصد بعدی قیمت کجاست؟

روز شنبه کسانی که به افت قیمت بیتکوین معتقد بودند حملات هماهنگی به قیمت بیتکوین داشتند که در نتیجه به افت قیمت این رمزارز به زیر ۱۰ هزار دلار شد که از ۲ جولای بی‌سابقه بوده‌است.
بیتکوین هفته را با ۱۴۰۰ دلار افت به پایان رساند و سرمایه کل بازار رمزارزها به زیر ۳۰۰ میلیارد دلار سقوط کرد. بعد از این اتفاقات جان مک‌آفی از طریق توییتر سرمایه‌گذارانی که سبب افت بیشتر قیمت بیتکوین می شدند را سرزنش کرد.

مک‌آفی سرمایه‌گذاران را بخاطر ترسیدن از نوسانات هفتگی قیمت مورد انتقاد قرار داد و از آنان خواست تا روند سهمی‌وار قیمت بیتکوین که طی اندک ماه‎های اخیر برقرار بوده است را بخاطر بیاورند.
علی‌رغم افت ۱۴۰۰ دلاری دیروز، مک‌آفی بر سر موضع خود پیرامون رسیدن قیمت بیتکوین به ۱ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۲۰ پافشاری کرد که البته او تنها کسی نبود که از کاهش قیمت بیتکوین آزرده خاطر نشد.


تحلیلگر محبوب حوزه کریپتو PlanB طی توییتی، تحلیلی را به اشتراک گذاشت که نشان میداد قیمت بیتکوین درست کمی بعد از هالوینگ سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار دلار میرسد و پس از آن در سال ۲۰۲۴ به ۱ میلیون دلار و ۴ بعد از آن یعنی در سال ۲۰۲۸ به ۱۰ میلیون دلار خواهد رسید.
در ۱۲ جولای کاربر دیگری در توییتر نمودار عملکرد قیمت بیتکوین از سال ۲۰۱۱ تا کنون را به اشتراک گذاشت که تریدرهای تیزبین احتمالاً اطلاعات مفیدی را به دست خواهند آورد که به پیش‌بینی تحرکات اینده قیمت بیتکوین کمک خواهد کرد.


با اینکه دیروز قیمت به شکل نگران کننده‌ای از ۱۱۴۰۰ دلار به زیر ۹۸۰۰ دلار سقوط کرد اما باید توجه داشته باشیم که این افت یا بهتر بگوییم اصلاح قیمت‎ها امری عادی برای بیتکوین است.
سرمایه‌گذاران با بصیرت میدانند که این افت‎های شدید قیمت در پی روندهای صعودی سهمی‌وار رخ میدهند و این اصلاح اخیر نیز میتواند به منزله‌ی فرصتی مناسب برای انباشت بیتکوین بیشتر باشد.
همانطور که انتظار میرفت سایر ۱۰ رمزارز برتر بازار نیز به همراه کاهش قیمت بیتکوین با افت مواجه شدند.اتریوم تا زیر ۱۹۱ دلار سقوط کرد هرچند که در حال حاضر به بالای ۲۲۰ دلار بازگشته است. لایتکوین، ای او اس و ریپل نیز بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افت قیمت داشتند.

بنظر میرسد که طی روزهای آتی تحلیلگران در تلاش خواهند بود تا مشخص کنند که آیا این افت قیمت ناشی از دلایل تکنیکال(فنی) است یا عوامل مهم دیگری درکارند؟!

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.