ارزش کل بازار: 345 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 77 میلیارد دلار

ارزش دلار: 22,425تومان

سهم بیتکوین: %59.62

سهم اتریوم: %12.4

قیمت فروش برق ایران به عراق چقدر است؟

0 36

علی آبادی مدیرعامل شرکت مپنا در سومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران اظهار کرد:

من معتقدم نقشه‌ راهی که برای دنیا مناسب می‌دانیم برای کشور به صورت قطع به یقین مناسب نخواهد بود. نرخی که برای انرژی‌های تجدیدپذیر صرف می‌شود بسیار بیشتر از فروش برق به کشورهای دیگر است. نرخ فروش برق به کشور عراق چهار سنت است در حالی که نرخ خرید انرژی‌های تجدیدپذیر از واحدهای تولیدی 10 سنت است. ما باید به دنبال راهی باشیم که برای کشور ما درست است و تقلید از دنیا را کنار بگذاریم.

علی آبادی در ادامه تصریح کرد: رشد مصرف انرژی و تکنولوژی باهم متناسب است. روند رشد انرژی‌های تجدیدپذیر در چین و هند به صورت قابل توجهی نسبت به کشورهای دیگر متمایز است ما در مصرف زغال‌سنگ، گازوئیل و گاز در کشور هیچ توقفی نداریم.
تاثیر یک خودروی برقی در مقایسه با خودروی بنزینی بر طبیعت و اقتصاد بسیار کم‌تر است و به یک سوم کاهش پیدا می‌کند. حتی الکتریکی شدن در کاهش کربن هم موثر است.

در کشور ما وضعیت کمی متفاوت است اما اگر بتوانیم انرژی‌های تجدیدپذیر را که می‌توانند برق تولید کنند داشته باشیم، مشکلی نخواهیم داشت.

از سال 92 تا 1400 پنج هزار مگاوات همیشه پیک لحظه‌ای داشتیم که با پیک سالانه متفاوت است به همین دلیل هر سال هزینه می‌کنیم و نیروگاه جدید می‌سازیم تا بتوانیم به ایده‌آل برسیم. اگر فرهنگ مصرف را اصلاح نکنیم اتفاق مثبتی نخواهد افتاد.

علی‌آبادی در ادامه تصریح کرد: ما هر سال به مردم التماس می‌کنیم در زمان پیک برق مصرف نکنند اما مصرف می‌کنند و باعث خاموشی‌ها می‌شوند.
مدیرعامل شرکت مپنا با اشاره به دیجیتالی شدن زندگی‌ها گفت:‌ دیجیتالی شدن زندگی‌ها بحث دیگری است که باعث افزایش استفاده از انرژی‌ها شده است و رشد قابل توجهی هم داشته است. مپنا حرکت خود را به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر شروع کرده است.

شرکت مپنا 75 درصد از توربین‌هایی را که نصب کرده تولید داخل است. توربین‌های 2.5 مگاوات را نصب و راه‌اندازی کرده‌آیم و توربین‌های 4.6 مگاوات را امسال عرضه خواهیم کرد. در خصوص پنل‌های خورشیدی هم تمرکز حرارتی را در دستور کار قرار دادیم و یک مزرعه تکنولوژی در قزوین برای تحقیقات تاسیس کرده‌ایم. مپنا پکی را عرضه خواهد کرد که بتوان خودروهای معمولی را برقی کرد که در این خصوص مراکز شارژ سریع هم تعبیه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.