ارزش کل بازار: 199 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 39 میلیارد دلار

ارزش دلار: 13,078تومان

سهم بیتکوین: %66.54

سهم اتریوم: %8.05

مکس کایزر: وارن بافت درست می گفت،بیتکوین مرگ موش است و بافت خود موش

0 121

آقای مکس کایزر(Max Keiser) مجری شبکه‌ی خبری RT یک بار دیگر ادعا نموده که بیتکوین (BTC) در مدت نسبتا کوتاهی، از لحاظ عملکرد و افزایش قیمت، تمامی دیگر دارایی‌های موجود در جهان را پشت سر خواهد گذاشت.

این مجری تلویزیونی و یکی از طرفداران همیشگی صنعت رمزارز ها معتقد است که تمایل موسسات و نهاد‌های بزرگ برای ورود به این صنعت باعث جهش بی‌سابقه‌ی قیمت بیت‌کوین خواهد شد، زیرا آن‌ها به دنبال انباشت و جمع‌آوری موجودی‌های لازم برای ارائه‌ی محصولات آتی و دیگر محصولات مالی مرتبط با این کلاس دارایی در حال ظهور هستند و به نوعی سعی دارند که از این سیستم عقب نمانند.

اما این مسئله زمانی سروصدای زیادی به پا کرد که آقای کایزر به صورت تعجب‌آوری گفته‌های پیشین وارن بافت (Warren Buffet یک سرمایه‌گذار آمریکایی و یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان) پیرامون این فناوری مالی را تایید کرد. کایزر گفت که بیت‌کوین واقعا همانند آنچه وارن بافت گفته است، قطعا سم موش می‌باشد، اما این سم بیشتر برای خود بافت مضر است.

کایزر: قیمت بیت‌کوین خیلی بالاتر می‌روند… از ارقام ۱۰ برابری صحبت می‌کنیم

طبق گزارشاتی که روز گذشته منتشر شده است، مکس کایزر یک بار دیگر اعلام نموده که از نظر او قیمت بیت‌کوین به زودی بسیار بالا خواهد رفت. وی موضع‌گیری‌های خود را با این استدلال شروع کرده است که نام‌های بزرگ صنعت مالی نیویورک و شیکاگو تمایل دارند که به صنعت رمزارزی وارد شوند، اما برای انجام این کار ابتدا نیاز دارند تا برای ارائه‌ی خدماتی همچون مبادلات آتی و دیگر محصولات مالی مرتبط با بازار‌های معمول، حجم زیادی بیت‌کوین خریداری کنند.

کایزر در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خودش در رابطه با این موضوع همچنین اظهار نمود:

این رویداد‌ها پیش از راه‌اندازی محصولات آتی، باعث افزایش قیمت‌های فعلی به رکورد‌های جدیدی خواهند شد، سپس شما شاهد نوسان قیمت خواهید بود با این تفاوت که اینبار تغییرات ارزش در سطوح بالاتری رخ خواهد داد و بازی جذاب‌تر از پیش خواهد شد. زمانی که CME به قرارداد‌های آتی بیت‌کوین چراغ سبز نشان دهد، این سازمان‌ها باید انبار‌های خود را پر کنند، آن‌ها باید موجود گسترده‌ای در اختیار داشته‌ باشند تا بتوانند بازی‌هایی که دوست دارند را انجام دهند. آن‌ها مجبورند که بیتکوین بخرند.

سرمایه‌گذاری در یک دارایی نوسانی

هنگامی که از وی سوال شد چگونه می‌تواند سرمایه‌گذاری در نوعی دارایی که طی یک دهه‌ی اخیرا عملکرد خیره‌کننده‌ای از لحاظ تغییرات قیمت داشته است را پیشنهاد کند، وی به سادگی اظهار نمود که به عقیده‌ی او قیمت‌ این دارایی بسیار بالاتر خواهد رفت. کایزر همچنین پیش‌بینی کرد که «در میان مدت» قیمت بیتکوین بیش از ۱۰ برابر سطوح فعلی افزایش خواهد یافت.

آقای کایزر در نهایت استدلال کرد که نقشه‌ی راه بیت‌کوین تا حدود گمراه کننده است زیرا در این Whitepaper ، رمزارز بیت‌کوین به عنوان یک «پول دیجیتال» معرفی شده است. با این حال، برای اینکه بتواند به ارز دیجیتال واقعی تبدیل شود، ابتدا باید به شکل گسترده‌ای به عنوان «نرم‌افزار پیام‌رسان»(یک ابزار مالی برای پیام‌رسانی و جابجایی ارزش) مورد استفاده قرار گرفته و سپس خودش را به عنوان محلی برای ذخیره‌ی ارزش معرفی کند. تنها در این صورت می‌تواند به عنوان یک واسطه در مبادلات کاربرد اصلی خود را پیدا کند.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.