ارزش کل بازار: 226 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 60 میلیارد دلار

ارزش دلار: 12,990تومان

سهم بیتکوین: %66.63

سهم اتریوم: %7.61

هدف یا Target در بازار های مالی به چه معناست؟

0 87

تارگت یا هدف یا TAKE PROFIT

برای شروع معامله تریدر قبل انجام خرید باید برای خود هدف قیمتی یا تارگت را در نظر بگیرد.

به این هدف در چارت و اصطلاح تریدرها TARGET به معنی هدف یا TAKE PROFIT یا TP که مخفف این کلمه است، گفته می‌شود. TP بسیار کاربردی است و به شما راه اصولی کار و همچنین نظم میدهد.

‏تارگت چرا کاربردی است؟

وقتی یه تریدر قبل خرید برای خود هدف انتخاب می‌کند به تحلیل خود اعتماد دارد و این باعث می‌شود با برنامه و اصولی کار کند و در زمان مناسب با سودی که برای خود تعیین کرده است از بازار خارج شود. هرچقدر ترید اصولی تر و طبق قوانین شخصی و همچنین کم احساس تر باشد، عملکرد تریدر به مراتب بهبود خواهد یافت.

تعیین نواحی تارگت

بسته به نوع تحلیلی که انجام می‌دهید جدای از آنکه از تحلیل ، ارزش گذاری و …استفاده میکنید ،هدف قیمتی خود را تعیین کنید و بعد وارد بازار شوید و بدون تارگت هیچ معامله ای را باز نکنید. در تعیین TP نه زیاد طمع کنید نه زیاد قانع باشید.
‏TP ها را به دقت تعیین و سعی کنید در هر صورت به آن پایبند باشید.

چند نکته مهم:

در گذاشتن TP می‌توانید چند تا هدف داشته باشید و در هر کدام از اهداف مقدار خروج معامله و فروش خود را به درصد تعیین کنید مثلا در TP یک ۵۰ درصد خرید را خروج کنید و در TP دو، ۵۰ درصد دیگر را خارج شوید

در گذاشتن TP حساس نباشید که حتما باید تا اخر روند و بالاترین قیمت TP داشته باشید. فقط به اهداف خود پایبند باشید. اگر قیمت بالاتر از TP شما هم رفت بدانید که آن سود مال شما نیست.

‏TP را قبل معامله تعیین کنید و از جابجا کردن آن خود داری کنید. مگر در شرایط خاص بازار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.