ارزش کل بازار: 360 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 83 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %59.14

سهم اتریوم: %11.98

پاسخ تام لی در جواب صحبت ترامپ در مورد بیتکوین

0 69

بیتکوین یک ذخیره ارزش یا یک دارایی که انتخاب مجرمان است؟

اوایل این هفته جروم پاول رییس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا با بیان این نکته که بیتکوین نیز مانند طلا میتواند بعنوان یک ذخیره ارزش تلقی شود،موج رسانه‌ای گسترده‌ای را برانگیخت. رییس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ که اغلب با بانک مرکزی در تقابل است پاسخ داد که بیتکوین پول نیست و براحتی به ابزاری برای تسهیل امور مجرمانه بدل شده است.

حالا تحلیلگر ارشد و سهامدار شرکت فانداسترت که پیگیر مسائل این حوزه میباشد به نوعی بیان کرده است که او سبب خیر شده است و توییت ترامپ ناخودآگاه توجهات بیشتری را به بیتکوین جلب میکند.

لی توضیح میدهد که بدگویی ترامپ از بیتکوین، لیبرا و سایر رمزارزها باعث آگاه شدن ۹۹ درصدی میشود که از بیتکوین اطلاعی ندارند و اگر این توییت ترامپ را به منزله‌ی تبلیغی علیه رمزارزها بپنداریم باید گفت که هر از گاهی تبلیغات حتی اگر منفی هم باشند بهتر از این است که هیچ تبلیغاتی در کار نباشد.

همه چیز آرام است

بیتکوین از توجهات کسب رونق میکند. خواه این
توجهات حاصل ترس، عدم قطعیت و تردید باشد که خود نتیجه ی اظهار نظر شخصیت‎های برجسته علیه این رمزارز است، خواه نتیجه‌ی اخبار روندی صعودی.

لی اطمینان دارد که رشد محبوبیت رمزارزها و حفظ ارتباط بیتکوین با کالاها و بازارهای سنتی در سطحی گسترده در نهایت منجر به ایجاد رابطه‌ای کلان میان رمزارزها و بازار بورس خواهد شد.

بنابر نظر تام لی لزوماً این که تعدادی صرافی و کیف‎پول‎های خاص، حجم زیادی از کریپتو را در اختیار دارند و باعث چنین نوسانات شدید میشوند، چیز بدی نیست. او معتقد است که هرچه سازمان‎های بیشتری وارد این عرصه شوند به دنبال آنها قیمت رمزارزها و نقدینگی بازار افزایش پیدا خواهد کرد.

بیتکوین چه زمانی کره‌ی ماه را فتح میکند؟

وقتی از لی درخصوص قیمت بیتکوین در آینده سوال شد او از اینکه تخمین خود را به اشتراک بگذارد خجالت‌زده نبود و تبیین کرد که درحال حاضر حجم معاملات بیتکوین در سطحی قرار دارد که تنها در ۳% از طول تاریخ این رمزارز شاهد آن بوده‌ایم.

لی ادامه داد که ظرف ۴ ماه گدشته بیتکوین از ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است و وقتی آن را با تحرکات امروز قیمت بیتکوین در نظر بگیریم میتوانیم برای سه ماهه‌ی چهارم سال جاری قیمتی از ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار را برای این رمزارز متصور باشیم.

زک گوژمن از یاهو در مورد سطح مقاومت ۱۳۴۰۰ دلار از لی سوال کرد و خواست تا او نظرش را در این خصوص به اشتراک بگذارد و لی پاسخ داد که در حال حاضر اغلب سرمایه‌گذاران خورد و نهنگ‎ها درحال معامله هستند و تکنسین‎ها برای آنها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند.

لی پذیرفت که ۱۳۴۰۰ دلار یک سطح مقامت جدی در کوتاه مدت است.
اما ادامه داد که در امور مالی چیزی بعنوان سه برابر حداکثر ارزش وجود ندارد و اگر این مفهوم برای بیتکوین نیز صدق کند میتوان انتظار داشت که این دارایی دیجیتال سطوح مقاومت را در سومین تلاشش بشکند.
لی بعداً در صفحه توییترش اعتراف کرد که یک چیز وجود دارد که میتواند مانع بزرگی برای بیت کوین و ارزدیجیتال باشد، اما واقعیت این است که چیزی که در این اندازه بزرگ و تاثیرگذار باشد، بعید بنظر میرسد که اتفاق بیافتد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.