ارزش کل بازار: 227 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 50 میلیارد دلار

ارزش دلار: 11,270تومان

سهم بیتکوین: %66.22

سهم اتریوم: %8.9

پنج راه سرمایه گذاری مردم در بحران اقتصادی چه هستند

0 43

با توجه به یک نظر‌سنجی عمومی که از ۱۸ تا ۳۱ جولای در میان هزاران بازدید کننده‌ و سرمایه‌گذار آنلاین از وبسایت eToro صورت گرفت و نتیجه‌ی آن با رسانه‌ها به اشتراک‌گذاری شده است.
نتایج نظرسنجی گواه این است که دو سوم از سرمایه‌گذاران به دلیل ترس از وقوع بحران اقتصادی سرمایه‌گذاری خود را در بورس به دارایی‌های امن‌تر همانند کالا، رمزارزها و بیت کوین ، املاک و غیره تبدیل می‌کنند.

به جرات می‌توان گفت که از نظر سنی تمامی گروه‌های سنی در این نظرسنجی حضور داشتند.

در این میان، ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران در رده‌ی سنی ۲۳-۳۸ سال ترجیح می‌دهند در زمان وقوع بحران اقتصادی بر روی رمزارز ها سرمایه‌گذاری کنند. در حالی که ۳۸ درصد از سرمایه‌گذاران در رده سنی ۳۹-۵۹ سال، سرمایه‌گذاری بر روی کالا را ترجیح می‌دهند و ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی در رده سنی ۱۹-۲۹ سال، سرمایه‌گذاری حوزه‌ی املاک و مستقلات را ترجیح می‌دهند.

گای هیرش، مدیرعامل eToro پس از انتشار نتیجه‌ نظرسنجی گفت که که بحران اقتصادی مسبب ان می‌شود که مردم در دیگر حوزه‌های اقتصادی دیگری بجز بورس سرمایه‌گذاری کنند.

وی معتقد است که مالکیت درصدی به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین زمانی در دسترس افراد محدودی قرار داشت اما هم‌اکنون به دلیل نوآوری جهانی در دسترس تمامی سرمایه‌گذاران قرار دارد و تقاضا برای آن صحت سخن وی را تایید می‌کند.

به‌طور کلی سرمایه‌گذاران تمایل دارند بخشی از سبد سهام خود را به منظور سرمایه‌گذاری در مالکیت درصدی دارایی‌هایی همانند استارت‌آپ‌های خصوصی، آثار تاریخی، آثار هنری و غیره به فروش برسانند. این موضوع رهایی از موانع و حس کنترل بر دارایی‌ را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

نظر‌سنجی دیگری که برای سنجش اهمیت رمزارزها در بازار کنونی توسط Huru India برگزار شده است، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هندی برخلاف دیگر رمزارزها تمایل دارند بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد، با وجود آن‌که بسیاری از شرکت‌کنندگان از ماهیت رمزارزها و بیت کوین اطلاع کاملی ندارند،

رمزارزها چهارمین انتخاب جذاب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود

منبع cryptopolitan

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.