ارزش کل بازار: 359 میلیارد دلار

24 ساعت گذشته: 83 میلیارد دلار

ارزش دلار: 21,052تومان

سهم بیتکوین: %59.11

سهم اتریوم: %11.97

۳ حقیقت در مورد بیتکوین که باعث شناخت بیشتر در مورد این رمزارز می شود

0 53

اگرچه دشوار است ولی برای دقایقی از پیگیری تغییرات قیمت دست بردارید و کمی در مورد ویژگی‎های شگفت‎انگیز بیتکوین تامل کنید تا بیشتر و بهتر با این رمزارز شگفت‎انگیز آشنا شوید.

۱- کمتر از ۱% جمعیت جهان از بیتکوین استفاده میکنند:

 

جولان بیت کوین که سال‎هاست شاهد آن هستیم، بسیار مورد توجه بوده است. ترسناک، شدید، رو به رشد و نابودگر، بیتکوین همه را یکجا دارد. اما درحالیکه بسیاری از ما فقط به تغییرات قیمت چشم دوخته‎ایم، اکثریت قریب به اتفاق مردم جهان حتی نمیدانند بیتکوین چیست!!!
درحالیکه ممکن است بیتکوین برای شما همه چیز باشد، فراموش نکنید که امثال شما در این دنیا بسیار کم هستند. بگذارید کمی مسئله را باز کنیم. تنها ۳۲ میلیون کیف پول رمزارز تا پایان سه ماه ابتدای سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده است. این یعنی چیزی کمتر از ۱% جمعیت جهان از بیتکوین استفاده میکنند.
پروژه‎ی لیبرای فیسبوک ممکن است توده‎ ی عظیم مردم را وارد دنیای رمزارزها بکند اما برای اینکه از بیتکوین در زمینه همه‎گیر شدن پیشی بگیرد راه بسیار درازی در پیش دارد.

۲- بیتکوین به نیمی از جهانیان برای مبارزه با ظلم کمک میکند

۴۹ کشور در دنیا از ثبات اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند که تقریباً ۵۰% جمعیت جهان را در خود جای داده‎اند. این بیتکوین است که میتواند این جمعیت تقریبا ۴ میلیارد نفری را برای تغییر زندگی‎شان یاری دهد.
اینها عمدتاً افرادی هستند که به علت تحریم‌های مختلف در برابر تضعیف پول ملی خود، سانسور رسانه‎ها یا دسترسی به حساب‎های بانکی حرفی برای گفتن ندارند.
چین ممکن است مردم را از انجام معاملات رمزارز محروم کند اما بیتکوین تحریم‎ناپذیر است. شما نمیتوانید یک نرم‎افزار گسترده و اپن سورس را ممنوع کنید. حتی اگر دسترسی به اینترنت نباشد شما میتوانید از طریق پیامک، بیتکوین ارسال کنید یا از طریق ماهواره شبکه را توزیع کنید.

۳- تعداد هش ها از دانه‎های شن موجود در جهان بیشتر است

هنوز هم فکر میکنید نوسانات قیمت همه چیز است؟ براساس داده های موجود، نرخ هش شبکه بیتکوین اکنون به بالاترین میزان تمام دورانش یعنی ۶۹ کویینتیلیون (۶۹ به انضمام ۱۸ صفر جلوی آن) در هر ثانیه رسیده است.
اگر بنظرتان عدد بزرگی میرسید صحیح است چراکه واقعاً همینطور است. این مقدار چیزی حدود ۱۰ برابر تعداد دانه‌های شن موجود در جهان است. این ممکن است شما را متعجب کند که چه کسی دانه‌های شن را شمرده است!! درهرحال این رقم برای نرخ هش بسیار قابل توجه است.

دلایلی که بیتکوین را در اذهان ثبت میکند

درحالیکه بنظر میرسد تغییرات قیمت بخصوص در هفته‎های اخیر، بیتکوین را به یاد ماندنی خواهد کرد، اما دلایل بسیاری دال بر منحصربودن بیتکوین وجود دارد.
این رمزارز میتواند به جمعیتی ۴ میلیاردی در سراسر جهان کمک کند که از یوق تحریم‌های بین‌المللی رهایی یابند. بیتکوین میتواند طرز تفکر و نگرش مردم درخصوص پول را تغییر دهد و برایشان آزادی مالی به ارمغان بیاورد. اما در بدو امر باید نسبت به آن شناخت کافی و وافی کسب کرد چرا که هنوز هم موانع زیادی در پیش روی بیتکوین وجود دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.