انتظار برای افزایش قیمت بیتکوین با توجه به افت قیمت دلار

بر اساس گزارش بیتکوینیست بیتکوین بیشتر هفته‌ی گذشته را در وضعیت ثابتی سپری کرد، طیف قیمتی بین ۹۶۰۰  تا ۱۰۲۰۰ دلار.

روند ماهانه همچنان نزولی است، اما برخی متخصصان با توجه به نقشی که دلار میتواند بازی کند، برای آخر هفته تحرکات جدیدی پیش‌بینی میکنند.

بازگشت بیتکوین به محدوده قیمت ۵ رقمی

دیروز بیت کوین با اندکی رشد، قیمتش وارد محدوده پنج رقمی شد و از پایین‌ترین قیمت روزانه‌اش یعنی ۹۷۰۰ دلار به شاخص میانگین متحرک (MA) دویست ساعته نزدیک شد و در سطح ۱۰۲۳۰ دلار قرار گرفت. امروز اما قیمت باز هم با افت همراه بوده است و درحال حاضر ۹۴۳۸.۳۹ دلار است.

در حال حاضر تمام تغییرات قیمت بیتکوین سطحی است و هیچ حرکت جدی از زمانی که لغزش این رمزارز از اوجی که در سال جاری به ثبت رساند، شروع شد به وقوع نپیوسته است.

ظاهراً همه چیز درحال تغییر است ولی به هر جهت کاهش نرخ بهره در آمریکا که هفته آینده رخ خواهد داد میتواند نقش تسریع کننده‌ی این تغییرات را داشته باشد. تام لی تحلیلگر سرشناس بازار رمزارزها ، انتظار آخر هفته‌‌ای توأم با رشد را برای بیتکوین دارد و معتقد است این امر میتواند منجربه تضعیف دلار نیز بشود. به گفته او، نرخ بهره کمتر با دلار ضعیف‌تر با رشد بیتکوین مترادف است.

سوخت موشک رشد بیت کوین

در بین افکار عمومی آمریکا باتوجه به افت تولید ناخالص داخلی(GPD) شاخصی که بیانگر سرعت رشد اقتصادی است در سه ماهه دوم سال جاری نگرش منفی انعکاس پیدا کرده است. آنتونی پمپلیانو از فعالان حوزه رمزارزها معتقد است این امر به مثابه سوخت موشک رشد قیمت بیتکوین است. به گفته‌ی او افت این شاخص به معنای کاهش نرخ بهره و چاپ پول است که کاهش ارزش دلار را در پی دارد و این امر در ادامه به رشد بیتکوین می‌انجامد.

جاش راجر یکی دیگر از تحلیلگران سرشناس از خنثی بودن خود نسبت به روند نزولی گفت، او در توییتر نوشت:

اگر بخواهیم حداقلی برای سقف و کف قیمت تعیین کنیم باید بگویم جایی در نزدیکی سطح مقاومت هفتگی است
من درحال حاضر بی‌طرف هستم و اگر بخواهم با چشم رکود پیش‌بینی کنم افت به زیر ۹۶۹۰ محتمل است و اگر چشم‌اندازی صعودی را بخواهیم ترسیم کنم عبور از سطح ۱۰۵۸۶ دلار و ترجیحاً ۱۰۸۵۴ دلار ممکن است اتفاق بیافتد.
تا زمانی که روند کلی صعودی باشد اصلاح قیمت‎های مختلف نیز ادامه می‌یابند.
درحال حاضر بیتکوین در تلاش است که خود را وارد محدوده قیمت ۵ رقمی بکند.

Comments (0)
Add Comment