بی اعتمادی به لیبرا جایگزین بی علاقگی می شود

بی علاقگی اولیه به لیبرا با حمله رسانه‌ها مواجه شده است

بیتکوینیست گزارش داد طی یک نظرسنجی از ۱۷۹۹ بزرگسال آمریکایی که پس از اعلام رسمی از سوی فیسبوک انجام شد، مشخص شد که تعداد کمی از آنها به لیبرا خوشبین هستند. فقط ۵% از پاسخ دهندگان همچنان به لیبرا علاقمند بودند و ۸۶% از آنها کاملاً نسبت به این رمزارز بی‌علاقه هستند.

افراد میتوانند به لیبرا بی‌علاقه باشند اما نداشتن هیچ موضع و نظری درباره‌ی آن تقریباً غیرممکن است چراکه لیبرا تبدیل به تیتر اصلی رسانه‌های فعال در حوزه مالی و رسانه‌های جریان اصلی شده است، از برادران وینکلوس که دشمنیشان با فیسبوک را کنار گذاشتند تا آشغال کوین خطاب شدن لیبرا در کنگره، کار را برای دوری از این رمزارز و اخبار مربوط به آن بسیار سخت میکند. اما این عوامل چه تاثیری بر نگرش مصرف کنندگان می کذارد؟

طبق انتظار اطمینان به بیتکوین نسبت به لیبرا بیشتر است

یک نظرسنجی که میان ۲۱۰۰ بزرگسال در ماه جاری برگزار شد نشان داد که بزرگترین مانع سر راه لیبرای فیسبوک، عاملی است بنام اعتماد.
در بین این افراد ۷۹ درصدشان در مورد بیتکوین و سایر رمزارزها چیزهایی شنیده بودند، همچنین ۶% هم در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده بودند. دلیل عمده برای خرید کریپتوکارنسی از نظر این افراد سرمایه‌گذاری کوتاه یا بلندمدت بوده است و نه آن هدفی که لیبرا برای تامین آن عرضه میشود.
وقتی در مورد چگونگی اعتماد این افراد به فیسبوک درخصوص حفظ اطلاعات خصوصی‌شان سوال شد، سه چهارم از آنان پاسخ دادند “به هیچ وجه اعتماد ندارند”. تنها ۲% به فیسبوک اعتماد زیادی داشتند و ۲۱% هم اندکی به این شرکت اطمینان داشتند.

پاسخ‌دهندگان درخصوص نسبت اعتمادشان به لیبرا در قیاس با بیتکوین نیز مورد سوال قرار گرفتند که ۴۰ درصدشان بیتکوین را بیشتر از لیبرا مورد اطمینان میدانستند و عده‌ی زیادی از این ۴۰% گفتند که اعتمادشان به بیتکوین بسیار بیشتر است.
تنها ۲% از افراد، لیبرا را بیشتر مورد اعتماد میدانستند و ۵۸% نیز به هردو به یک اندازه اعتماد داشتند و یا مطمئن نبودند. اگرچه تنها ۶% از این جمع در حوزه ارزدیجیتال سرمایه‌گذاری کردند اما ۴۰% به لیبرا کمتر از بیتکوین اعتماد داشتند.

بنظر میرسد مانور رسانه‌ها و تنظیم‌کنندگان مقررات بر روی لیبرا منجربه این شده است که بی‌علاقگی به این رمزارز جای خود را به بی‌اعتمادی داده باشد. باید ببینیم که آیا کشتی فیسبوک میتواند از این طوفان‌ها به سلامت عبور کند و به ساحل اعتماد برسد. کسب اعتماد عمومی برای لیبرا بسیار مهم است.

Comments (0)
Add Comment