حمله ی داستینگ به کیف پول های لایتکوین

گزارش‌های بیتکوینیست بیانگر آن است که کیف‎پول‎های لایت‎کوین توسط نوع جدیدی از حمله سایبری به نام داستینگ مورد هجوم قرار گرفته است. این موضوع بر بازار لایت‌کوین تاثیری نگذاشته، اما می‌بایست دارندگان و تریدرهای این رمزارز را از این موضوع آگاه کرد.

آکادمی بایننس در این رابطه و در توئیتر خود توضیحی ارائه کرده است که تقریباً از ۵ ساعت قبل حمله گسترده‎ای تحت عنوان داستینگ بر روی کاربران شبکه لایت‌کوین صورت گرفته است.


حمله داستینگ یکی از حملات رایجی است که در دنیای رمزارزها اتفاق می‌افتد. با استفاده از این حمله، هکرها تلاش میکنند تا هویت واقعی کاربر را شناسایی و به حریم خصوصی وی نفوذ کنند.
در حمله داستینگ از داست یا همان خرده کوین‎ها استفاده میشود و هکر آنها را به کیف‎پول قربانیان ارسال میکند. کوین ارسال شده آنقدر ناچیز است که برای کاربر قابل شناسایی نیست و از آنجایی که اکثر کاربران به مبنع ارسالی آن توجهی نمیکنند، موقعیت مناسبی برای هکرها فراهم میشود تا برای حمله از آنها استفاده کنند.

در مورد BTC و LTC، داست به‎عنوان هر میزان از معامله‎ای تعریف میشود که حجم آن کم‎تر از هزینه‎های نقل و انتقال آن معامله باشد. بهمحض اینکه کاربر داست‌ها را به حساب دیگری ارسال کند، هکر با انجام تحلیل‎های فراوان، کیف‎پول و هویت قربانی را شناسایی میکنند. هکرها بررسی میکنند که کاربر با چه افرادی یا حساب‎هایی در ارتباط است و حتی از چه کیف‎پول‎هایی استفاده میکند و آنها را به سایت‎های مخرب معرفی می‎کنند. آنها با استفاده از اطلاعات کافی از کاربر، میتوانند او را در معرض حملات فیشینگ یا اخاذی سایبری قرار دهند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که تنها هکرها از حملات داستینگ استفاده نمیکنند و مقامات دولتی نیز از این کار برای شناسایی هویت افراد در دنیای کریپتوها بهره میبرند تا بتوانند از این طریق افرادی که اقدامات غیرقانونی انجام میدهند و یا با ارزهای دیجیتال به پولشویی می پردازند را شناسایی و ردیابی کنند.

بیتکوین معمولاً هدف اصلی حملات داستینگ بوده است اما امروز به‎نظر میرسد که هکرها کاربران لایت‎کوین را محاصره کرده‎اند. برخی از ارائه دهندگان کیف‎پول، ضمانت‎هایی از قبیل “خرج نکنید” را برای کسری از سکه‎های رمزپایه ارائه می‎دهند. اگر داست جابجا نشود، حمله خنثی میشود.

قیمت لایت‎کوین و بازار مرتبط با آن هنوز تحت تاثیر این حملات قرار نگرفته است. این نوع حمله به هیچ وجه شبکه را مورد هدف قرار نمیدهد و درحال حاضر قیمت لایت کوین در محدوده ۸۵ دلار قرار دارد.

Comments (0)
Add Comment