شش آلتکوین پر سود سال گذشته

در میان ۱۵۰ آلتکوین برتر تنها ۴% از آنها عملکرد مثبتی از خود نشان داده‌اند. به جز بایننس کوین هیچ یک از آلتکوین‎های دیگر این جمعیت کوچک ۴ درصدی حتی تا یکسال پیش در جمع ۱۰۰ آلتکوین برتر نبودند.

تحلیلگر حوزه کریپتو کتریس پریباس به بررسی ۱۶۷ آلتکوین پیشرو پرداخت و متوجه شد که تنها ۶ آلتکوین عملکرد بهتری طی ۱۲ ماه گذشته نسبت به بیت کوین داشته‌اند. مجموع ارزش بازار این آلتکوین‎ها به همراه بیتکوین ۶۹% کاهش پیدا کرده‌است، یعنی از رقمی معادل ۲۳.۴ میلیون بیتکوین به ۷.۲ میلیون رسیده است.
شایان ذکر است که به جز بایننس کوین، پنج آلتکوین دیگر که عملکرد بهتری نسبت به بیتکوین داشتند، تا همین یکسال پیش حتی در بین ۱۰۰ رمزارز برتر قرار نداشتند.
نکته‌‌ی جالب توجه دیگر در مورد این دسته کوچک ۴ درصدی این است که عمده حجم معاملات آنها در صرافی بایننس به ثبت رسیده است که اهمیت نقدینگی را نشان میدهد.

حال ببینیم اعضای این دسته کوچک پیروز چه کسانی هستند؟

۱- چین‌لینک(LINK)

اگر به دنبال کسب حداکثر بازده بودید بایستی این آلتکوین را انتخاب و خریداری میکردید. چین‌لینک (Chainlink) یک سرویس اوراکل(oracle) غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند را با اطلاعات موجود در دنیای خارج از بلاکچین مرتبط میکند. قراردادهای هوشمند امکان دسترسی به داده‌های خارج از بلاکچین خودشان را ندارند. اینجاست که اوراکل بعنوان حلقه‌ی واسط عمل میکند و راهی میشود برای رسیدن داده‌ها از دنیای خارج به بلاکچین، از جمله‌ی این اطلاعات درجه حرارت را میتوان نام برد.
اما تمام این تعاریف جلوه‌ی خود را در برابر رشد ۶۳۷ درصدی این آلتکوین نسبت به بیتکوین طی ۱۲ ماه اخیر از دست میدهد. یک سالی که در آن خود بیتکوین تنها ۵۰ درصد رشد داشته است. شایان ذکر است که طی افت قیمت اخیر بیتکوین، چین‌لینک متوقف نشد و به رشد ادامه داد.

۲- هلوچین(HOT)

هلوچین (Holochain) یک پلتفرم اپلیکیشن غیرمتمرکز است که از شبکه‌ی همتا به همتا برای کاهش همگام‌سازی غیرضروری و افزایش مقیاس‌پذیری DApp استفاده میکند.
این آلتکوین تقریباً یک سال پیش به لیست صرافی بایننس اضافه شد، و در یک سال اخیر نسبت به بیتکوین ۹۷% رشد داشته است. در حقیقت در ماه نوامبر هلوچین در جمع برترین‌هایی قرار گرفت که عملکردشان به مراتب از بیتکوین بهتر بوده است. هرچند که ۹۷% هلوچین با ۶۳۷% چین‌لینک اختلاف معناداری دارد، اما باز هم این پیشرفت قابل توجه است.

۳- ریون‌کوین(RVN)

ریون‌کوین (Ravencoin) از جمله آلتکوین‌هایی است که همواره مد نظر بیتکوینیست بوده است. پروژه بلاکچین متن‌باز(open source)ی که امکان ایجاد و انجام تراکنش‌های همتا به همتا را برای هر دارایی دیجیتال یا واقعی فراهم میکند.
این آلتکوین در قیاس با بیتکوین ۹۱% رشد داشته است. بنابراین هرکس که به اندازه‌ی کافی ماجراجو بوده است و یکسال پیش داراییهای بیتکوینش را به ریون‌کوین تبدیل کرده باشد، اکنون میتواند تقریبا ۲ برابر بیتکوینی که برای اینکار هزینه کرده است را با تبدیل ریون‌کوین هایش به بیتکوین بدست آورد.

۴- بایننس‌کوین(BNB)

بایننس کوین از معرفی بی‌نیاز است. حرکت آن بعنوان توکنی جذاب که توسط یک صرافی ارائه شده است تا تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در عرصه رمزارزها در معرض دید همگان بوده است. ۳۱% رشد برای این آلتکوین در قیاس با بیتکوین طی یکسال گذشته به ثبت رسیده است. در مقایسه با ۳ رمزارز فوق، این میزان ممکن است ناچیز جلوه کند، اما وقتی که رشد ۵۰ درصدی پادشاه رمزارزها را مدنظر قرار دهیم در می‌یابیم که این بازده بسیار خوبی برای بایننس‌کوین بشمار می‌آید.

۵- رن(REN)

رن یک پروتکل متن باز برای انجام نقل و انتقالات خصوصی و بدون مجوز دارایی، میان بلاکچین‌هاست است. این آلتکوین نسبت به بیتکوین طی ۱۲ ماه گذشته شاهد رشدی معادل ۲۸% بوده است. رشدی که این آلتکوین را از منظر سرمایه‌گذاری به اندازه بایننس‌کوین ارزشمند میسازد.

۶- انجین‌کوین(ENJ)

انجین‌کوین از صنایع و جوامع حوزه بازی حمایت میکند. آخرین آلتکوین لیست ما نسبت به بیتکوین ۱ درصد رشد داشته است.
در نهایت باید خاطر نشان کنم درحالیکه عده‌ای منتظر فرارسیدن فصل رونق آلتکوین‌ها هستند، این ۶ آلتکوین منتظر کسی نمانده‌‌اند.

Comments (0)
Add Comment