پذیریش شبکه اتریوم توسط مایکروسافت چه تاثیری بر قیمت و بازار آن خواهد داشت؟

گزارش منتشر شده در هفته‌ی جاری نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت پلتفرمی را برای انتشار توکن‌های مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم ایجاد کرده است.

نشریه‌ی فوربز که به دلیل انتشار گزارش‌های نادرست و گسترش ترس عمومی نسبت به رمزارزها شناخته شده است، گزارش کرد که توکن‌های بلاکچین Azure به‌منظور پیش‌نمایش و انجام آزمایش‌های مورد نیاز، راه‌اندازی شده‌اند.

این پلتفرم بخش حقوقی را هدف قرار داده است و تعداد معدودی از شرکت‌ها پیش‌تر انتشار توکن در این پلتفرم را آغاز کرده‌اند. هم‌اکنون کاربران به نسخه‌ی مجازی از بلاکچین اتریوم دسترسی دارند که از پلتفرم محاسبات ابری شرکت مایکروسافت (Azure) برای دست‌یابی به اجماع استفاده می‌کند.

با این وجود، توسعه‌دهندگان در آینده قادر خواهند بود از توکن‌های موجود در بلاکچین Azure بر روی بلاکچین عمومی اتریوم استفاده کنند. این ویژگی مسیر بزرگی را به سوی استفاده‌ی گسترده‌تر از شبکه‌ی اتریوم فراهم خواهد کرد.

یک معامله‌گر رمزارزها با نام کاربری Crypto Cactus در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد:

از آنجایی که اتریوم یک شبکه‌ی غالب در اجرای قراردادهای هوشمند است، این خبر تاثیرات مثبتی بر اتریوم خواهد داشت

سازگاری با پروتکل‌های رقیب

مجموعه‌ی در حال گسترشی از قالب‌های ایجاد توکن مطابق با نو‌آوری طبقه‌بندی توکن (TTI) برای بخش حقوقی در دسترس خواهد بود. TTI یک استاندارد نوآورانه و کنسرسیومی از شرکت‌ها تحت مدیریت مارلی گری(Marley‌ ‌Gray) معمار اصلی پلتفرم توکن‌های بلاکچین Azure است.

گری اظهار داشت که این پلتفرم گامی بی‌سابقه در پذیرش پروتکل‌های رقیب همانند  R3، IBM و یا AWS برداشته است. وی افزود:
ما پلتفرمی را در فضای ابری ایجاد کردیم که در آن هر توکنی در چهارچوب TTI می‌تواند در این پلتفرم فعالیت کند.

هم‌اکنون اتریوم انتخاب اول کسانی است که خواستار استفاده از یک روش غیر متمرکز در بلاکچین عمومی هستند. هر توکن دیگری که منتشر شود، متعلق به شرکت‌هایی است که آن‌ها را ایجاد می‌کنند.

شرکت مایکروسافت به‌طور فعال بر روی توسعه ی کیت توسعه بلاکچین Azura فعالیت می‌کند. این شرکت در گذشته سرویس ورک بنچ (Workbench) بلاکچین Azure را بروزرسانی کرده است. این شرکت همچنین محموعه ای از ابزارهای جدید را منتشر کرده است که به مشتریان اجازه می‌دهند بر روی پلت‌فرم محاسبات ابری Azure، نرم‌افزار‌های مبتنی بر اتریوم را ایجاد کنند.

واکنش بازار معاملاتی اتریوم

در حالی که به زمان اجرای بزرگترین و با اهمیت‌ترین بروزرسانی شبکه‌ی اتریوم (بروزرسانی به نسخه‌ی دوم ETH 2.0) نزدیک می‌شویم، نگرانی عموم نسبت به اتریوم افزایش می‌یابد.

قیمت اتریوم در هفته‌ی جاری به‌طور پیوسته افزایش یافته است و در زمان نگارش مقاله در سطح ۱۹۰ دلار خرید و فروش می‌شود. ارزش بازار اتریوم نیز در سطح بیست میلیارد و هفتصد میلیون دلار قرار دارد.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که در صورت شکست سطح مقاومت ۲۰۰ دلار که یک سطح روانی برای معامله‌گران است، می‌توان تغییر شرایط نوسانی بازار را انتظار داشت. انتشار این خبر بر نمودار قیمت اتریوم در کوتاه مدت تاثیر قابل توجهی نداشته است اما تایید بزرگی برای اتریوم محسوب می‌شود.

Comments (0)
Add Comment