پنج مرحله رشد قیمت اتریوم را بهتر بشناسیم

در مقاله از سی ان ان با بررسی نمودار نشانداده شده است که رشد قیمت اتریوم در راه است.
اتریوم مانند اکثر آلتکوین‎ها طی سال جاری زیر بار سنگین بیتکوین له شد. ۳۹% افت ارزش نسبت به پرچمدار رمزارزها.
اتریوم اخیراً سطح حمایتی ۰.۰۲۵ بیتکوین را شکست و به کف قیمت جدیدی یعنی ۰.۰۲۰ بیتکوین در روز ۱۶ جولای سقوط کرد. از آنجایی که حمایتی برای نگه‌داشتن اتریوم وجود ندارد، کسانی که به افت قیمت معتقد بودند اذعان داشتند که قیمت قطعاً سقوط خواهد کرد.
با این حال دو تریدر نظراتی در تضاد با گمانه‌زنی‌های جریان غالب دارند و معتقدند اینده ی پیش روی اتریوم خیلی هم ناامیدکننده نیست. در واقع آنها پیش‌بینی میکنند که قیمت اتریوم ممکن است در آستانه جهشی بزرگ باشد.

بازار اتریوم در پنج مرحله‌ی جدا از هم میچرخد

تجزیه و تحلیل تکنیکال، به معنی مطالعه تاریخچه تحرکات قیمت است. تاریخ تمایل دارد که خودش را تکرار کند، اما این موضوع همیشه صحیح نیست. به همین دلیل است که شاخص‌های فرکتال در نمودار بسیاری از دارایی‎ها پدیدار میشوند.
اتریوم از منظر تاریخی رویه‌ای قابل پیش‌بینی نسبت به بیتکوین دارد.

روز ۲۵ جولای یک تحلیلگر در توییتر چارتی را به اشتراک گذاشت که اثبات میکرد که چگونه بازار اتریوم در مقابل بیتکوین دقیقاً از همان الگویی پیروی میکند که طی دو چرخه قبلی طی کرد.
توضیح نویسنده:

بَرخالیا فرکتال، یا فراکتال (Fractal) ساختاری هندسی است که با بزرگ کردن هر بخش از این ساختار به نسبت معین، همان ساختار نخستین به دست آید. به گفتاری دیگر برخال ساختاری است که هر بخش از آن با کل‌اش همانند است. برخال از دور و نزدیک یکسان دیده می‌شود. به این ویژگی خودهمانندی گویند.برخال‌ها یکی از ابزارهای مهم در گرافیک رایانه‌ای هستند و می‌توان استفاده‌های بسیاری از آن‌ها کرد.

با نگاهی به نمودار، شباهت بین دو دوره بازار غیر قابل انکار است. به نظر می رسد که جفت ETH / BTC از پنج مرحله متمایز تبعیت میکند:

۱- پامپ آزمایشی است که با مستطیل زرد روشن در تصویر مشخص شده است.
۲- پامپ اصلی و عظیم که به تبع توزیع اتفاق افتاده است و نشانگر آن مستطیل قرمز رنگ است.
۳- این مرحله بانس یا حرکت الاکلنگی که با مستطیل نارنجی نشان داده شده است.
۴- مرحله تثبیت که با مستطیل صورتی مشخص شده است.
۵- مرحله بهار یا شکستن سطح حمایت و سقوط به زیر آن. مستطیل آبی روشن نشانگر این مرحله است که مقدم بر مرحله پامپ آزمایشی است.
اگر با دقت به نمودار نگاه کنید، در سمت چپ تصویر چرخه‎ای را مشاهده میکنید که فرکتال قسمت عمده تصویر است. در واقع همان الگوهایی که در بخش عمده تصویر دیده میشوند در الگوهای سمت چپ هم تکرار شده‌اند.

چیزی که در مورد این فرکتال‎ها جلب توجه میکند این است که اتریوم اکنون در مرحله‌ی آخر چرخه دوم بازار قرار دارد. به‎عبارت دیگر مرحله بعدی که در انتظار اتریوم است پامپ آزمایشی است که رشد قیمت را نوید میدهد.

فرکتال‎ها چراغ راه پیش‌بینی قیمت اتریوم

یکی از تریدران معتقد است که فراکتال‌ها نشان‌دهنده‌ی چشم‌اندازی صعودی برای قیمت بیتکوین هستند. براساس تحلیل‎ها هر چرخه بطور کلی دو مرحله مجزا دارد، توزیع و رشد قیمت.

مطابق نظر این تحلیلگر الگوها در حال تکرارند. در نیمه سمت چپ تصویر چرخه اول قرار دارد.
این مرحله شامل یک دوره توزیع میباشد که با مستطیل آبی نشان داده شده است. در پی آن یک پامپ عظیم رخ داده است که نشانگر آن مستطیل زرد است و این مرحله قیمت اتریوم را نسبت به کفی که در مرحله توزیع در آن قرار داشت ۱۲۰۰% رشد داده است.
چرخه دوم بازار دقیقاً از همان چرخه اول تبعیبت کرده است. اتریوم یک دوره طولانی افت قیمت را داشت(مستطیل آبی) که با رشد عظیم ۱۲۰۰ درصدی(مستطیل زرد) مواجه شد.
اکنون در چرخه سوم و در مرحله توزیع قرار داریم و اگر به فراکتال‎‌ها تکیه کنیم بنظر میرسد که رشد قیمت عظیم در انتظار اتریوم باشد.

Comments (0)
Add Comment