چرا عرضه پلتفرم بکت برای سرمایه گذاران بیتکوین خبر خوبی است

بکت ماه اینده راه اندازی میشود

پس از ماه‌ها تعلل، اکنون به نظر می‌رسد که پلت‌فرم مبادلات رمزارزی بکت که توسط بورس بین قاره‌ای راه‌اندازی شده، مجوز شروع فعالیت‌های خود را دریافت کرده است. اخیرا گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) و وزارت خدمات مالی نیویورک روز گذشته تاییدیه‌های نظارتی مورد نیاز را صادر کرده است.

مفهوم مبادلات آتی فیزیکی برای بیتکوین که قرار است توسط Bakkt ارائه می‌شوند، سرمایه‌گذاران را مجبور می‌کند تا مقدار معینی BTC تولید کنند و یا آن را از طریق صرافی‌ها و پلت‌فرم‌های مربوطه تحویل دهند. اسکات ملکر(Scott Melker) یکی از مبادله‌گران فعال در پلت‌فرم TexasWest Capital که در توییتر با نام «گرگ تمام خیابان‌ها» شناخته می‌شود، اخیرا اظهار نموده که اخبار مربوط به راه‌اندازی پلت‌فرم Bakkt

«بزرگ‌ترین و مثبت‌ترین اخبار تاریخ بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران سازمانی است».

حمایت بورس اوراق بهادار نیویورک از این پلت‌فرم باعث شده تا بیت‌کوین به یک سطح از مشروعیت برسد که تا پیش از این امکان‌پذیر نبوده است. با وجود این پلت‌فرم سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود تا به مبادله‌ی روزانه و ماهانه‌ی قرارداد‌های آتی فیزیکی بیت‌کوین بپردازند، رویدادی که احتمالا منجر به افزایش تصویب و پذیرش عمومی این رمزارز خواهد شد.

پلت‌فرم Bakkt همچنین قصد دارد تا تعدادی از خرده‌فروشی‌ها تجاری مانند استارباکس(Starbucks) را هم با خود همراه کند. این کار باعث خواهد شد که پرداخت‌های روزانه با استفاده از بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های رمزارزی برای مردم بسیار ساده‌تر شود.

خوش‌بینی افراد مختلف نسبت به اخبار مربوط به Bakkt

جیک چروینسکی(Jake Chervinsky) یک مشاور عمومی در زمینه‌های مختلف مالی، نسبت به اخبار مربوط به راه‌اندازی پلت‌فرم Bakkt‌ بسیار خوش‌بین بوده است. وی در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

این پلت‌فرم برای موسسات بزرگ و ریسک پذیر راهی ارائه می‌کند تا بتوانند از طریق یک سیستم کاملا قانون‌ی که توسط توسط نهاد‌های CFTC و NYDFS تایید شده، بیت‌کوین خریده و نگه‌داری کنند، درحالی که از حمایت ICE نیز برخوردار است. وکلای موافق اکنون خوشحال هستند!

این دادستان سابق همچنین خاطر نشان کرد که هنوز مسیر طولانی در پیش است، زیرا همچنان احتمال روبرو شدن با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) وجود دارد. هنگامی که از وی در رابطه با احتمال فروش بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران بزرگ سوال پرسیده شد، چروینسکی پاسخ داد:

فروشندگان کوتاه(سرمایه‌گذارانی که یک اوراق بهادار را به صورت قرضه دریافت می‌کنند و آن را به قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند؛ از این راه اوراق بهادار قرضه را باز گردانده و سودی نیز به جیب می‌زنند) زمانی که در مقابل یک دارایی موضع‌گیری می‌کنند احتمالا قصد ندارند بخاطر تغییرات قیمتی آن متحمل دردسر شوند، بنابراین «فروش کوتاه» از طریق کالاهای آتی فیزیکی بیشتر برای اشخاصی کاربرد دارد که درآمد خالص دارند(مانند ماینرها) و می‌خواهند دارایی خود را ذخیره کنند.

سرمایه‌گذاران در انتظار لامبورگینی

یک کاربر توییتری دیگر با نام Mr. Gordon که در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل فناوری‌های مالی مرتبط با کسب و کار فعالی دارد، نسبت به Bakkt بسیار خوش‌بین بوده است. وی با انتشار یک پست توییتری اظهار داشت:

این احتمالا همان حسی است که در زمان برنده شدن در قرعه‌کشی احساس می‌شود.
تایید راه‌اندازی پلت‌فرم Bakkt همه‌چیز را تغییر خواهد داد.

وی در ادامه‌ی پست خودش با انتشار یک تصویر از چند ماشین گران‌قیمت اظهار نمود

«کسانی که طی چند سال گذشته در صنعت رمزارزی سرمایه‌گذاری کرده‌اند اکنون باید تصمیمات بسیار حساس و جدی بگیریند، مثل انتخاب رنگ»

انتخاب رنگ لامبورگینی احتمالا در حال حاضر کمی مغرورانه و زود هنگام است، زیرا قیمت بیتکوین نسبت به این اخبار هیچ واکنشی نشان نداده، در حالیکه بازار امروز صب بسیار ناپایدار بود. رمزارز بیتکوین پس از دو سقوط آزاد قیمت، همچنان در میانه‌ی سطح ۱۰ هزار دلاری قرار گرفته است.
با این حال به نظر می‌رسد که چشم‌انداز‌های بلند مدت به طرز چشم‌گیری دچار تغییر شده‌اند.

Comments (0)
Add Comment