گسترش پرداخت های بیتکوینی از طریق شبکه لایتنینگ

سامسون موو، مدیر ارشد استراتژی شرکت بلاک استریم (Blockstream) معتقد است که بیتکوین جهت انجام پرداخت‎های خرد مناسب نیست اما شبکه لایتنینگ این مسئله را حل خواهد کرد.
موو که همچنین یکی از بنیانگذاران صرافی ارز دیجیتال BTCC است، روز گذشته در مصاحبه‎ای اظهارات خود را به شرح زیر بیان کرد:

لایتنینگ معادلات را تغییر خواهد داد

موو اعتراف کرد که او هنوز از بیت کوین به‌عنوان ابزاری جهت کارهای روزمره استفاده نکرده است. او اظهار داشت که وی در زندگی روزمره از کارت‎های اعتباری استفاده میکند. به گفته ایشان، بیت کوین برای اهدافی کاملاً متفاوت طراحی شده است.

ایشان تصریح کرد اعتبار بیت کوین به‎واقع بیش از یک ابزار جهت ذخیره دارایی و یا نقل و انتقال معمولی است. این چیزی نیست که شما هر روزه در پرداخت‎هایتان از آن استفاده کنید. من پیش از این هم به این موضوع اشاره کردم اما نتیجه گیری مردم این بود که من از بیت کوین متنفرم، اما اینگونه نیست و من تنها معتقدم که بیت کوین سیستم مناسبی برای پرداخت نیست.

موو ادامه داد، برای پرداخت، ما شبکه ی لایتنینگ را داریم: فوری و تقریباً رایگان، شبکه‎ای که دقیقاً برای پرداخت‎های روزمره در ذهن ما طراحی شده است. وی یادآور شد، در شبکه بیت کوین به‎عنوان یک سیستم پرداخت، به‎طور متوسط ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا معاملات انجام شود. این به طور متوسط است و در بعضی مواقع میتواند سه ساعت به طول انجامد. و درحالیکه موو هنوز هم از کارت‎های اعتباری استفاده میکند، خاطرنشان کرد که لایتنینگ، به‎عنوان یک شبکه تقریباً با هزینه صفر، این پتانسیل را دارد که پس از مواجهه با پذیرشی گسترده، کل معادله را تغییر دهد.

مو استدلال کرد که بیت کوین در کلاس خاص خود است. از آنجا که خالق آن ناپدید شد، هیچ کس یا نهادی آن را پشتیبانی نمیکند، بازار یا فعالین این حوزه آن را بالا نگه میدارند. او افزود:
بیت کوین و چگونگی پیدایش آن منحصر بفرد است و این مخصوص آلتکوین ها نیست، آلتکوین‎ها ایده بیت کوین را کپی کرده‎اند. کسی قادر به ادعای اقتدار بر روی شبکه و کنترل نقشه راه یا نفوذ بر آن نیست.

ایشان همچنین درخصوص لیبرای فیسبوک نظر مساعدی نداشته و آن را یک پروژه با هدفی اشتباه توصیف کرد و پیشنهاد کرد این پیام رسان اجتماعی می‏‌بایست از بیت کوین استفاده کند.

Comments (0)
Add Comment